Budvar může v Británii prodávat pivo se značkou Budweiser

22.09.2011 11:17 | Zprávy
autor: par, čtk

Budějovický Budvar může i nadále prodávat ve Velké Británii pivo s označením Budweiser. Rozhodl o tom evropský soudní dvůr v Lucemburku.

Budvar může v Británii prodávat pivo se značkou Budweiser
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

Společnost Anheuser-Busch se domáhala, aby bylo českému pivovaru zapovězeno používání této značky. Nakonec ovšem neuspěla.

Obě firmy - jak americká továrna, tak českobudějovický pivovar - proto mohou pokračovat v užívání ochranné známky Budweiser ve Spojeném království. Podle soudu prý britští spotřebitelé jasně vnímají rozdíl mezi pivy společnosti Budvar a nápoji společnosti Anheuser-Busch.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Proč se navýšení rodičáku opět netýká všech, co ho pobírají?

Proč to navýšení nerozpočítáte třeba i pro ty, kteří mají na mateřskou nárok? Myslím, že v předchozí vaší vládě jste to udělali, pak přišla Fialova vláda, která to navýšení prosadila stejně nespravedlivě, jako vy teď, což jste myslím sami kritizovali. A proč nejste pro pravidelnou valorizaci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

22:32 Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Petr Sokol (ODS) v Interview ČT24 reagoval na va…