Bulvár srovnává ceny vstupenek: Brněnská vila dražší než pařížský Louvre

26.02.2012 8:18

Za prohlídku domu a zahrady vily Tugendhat v Brně dají návštěvníci tři sta padesát korun, tedy víc než za prohlídku Karlštejna i víc než za prohlídku věhlasného Louvru, zjišťoval deník Blesk. Výše vstupného je dána atraktivitou, zachovalostí, výjimečností a servisem pro turisty. Toto vše je u vily na světové úrovni a tomu odpovídá i cena vstupného, prohlásil Brna Roman Onderka.

Bulvár srovnává ceny vstupenek: Brněnská vila dražší než pařížský Louvre
Foto: Archiv
Popisek: Primátor Brna Roman Onderka při projevu v Moravské národní galerii
reklama

I když je vila jednou z nejvýznamnějších funkcionalistických památek v zemi, tak vstupné na její prohlídku je dokonce neúměrně drahé i ve srovnání s podobnými objekty ve světě.

Návštěvník v Brně zaplatí více, než kdyby se šel podívat do Falling Water House v Americe nebo Villy Savoye ve Francii. I v památkách a muzeích daleko slavnějších je vstupné nižší. Za návštěvu Karlštejna zaplatí zájemce 300 korun, za návštěvu například pařížského Louvru pak ještě v přepočtu zhruba o 15 korun méně.

Vysvětlení podal ředitel Muzea města Brna Pavel Ciprian: „Cena vstupného má i regulativní charakter. Není totiž možné uspokojit velké skupiny turistů najednou. Do vily Tugendhat může vstoupit na prohlídku jen 15 návštěvníků.“

Město tedy nestojí o chudé turisty a příliv svých návštěvníků reguluje přemrštěnými cenami. To je v metropoli sociálnědemokratického primátora s podivem. I tam, kde vládně pravice, věštinou příliv na památky s nižší kapacitou návštěvníků bývá regulován pořadníkem, nebo nutností se přihlásit. Nikoliv přemrštěným vstupným.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pal
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herec Josef Dvořák: Co včera zažil díky medaili od Zemana

10:17 Herec Josef Dvořák: Co včera zažil díky medaili od Zemana

Mezi laureáty státních vyznamenání se letos objevil i známý filmový a divadelní herec Josef Dvořák. …