Bursík v novinách vulgárně zkomolil jméno premiéra Sobotky

25.04.2014 9:01

Předseda strany LES Martin Bursík ve svém komentáři pro Lidové noviny zkritizoval přístup premiéra Bohuslava Sobotky a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (oba ČSSD) k otázce svobodného Tibetu. Bursík si servítky rozhodně nebere, premiér Sobotka se podle něj kvůli svým postojům do dějin zapíše pravděpodobně jako „Sralbotka".

Bursík v novinách vulgárně zkomolil jméno premiéra Sobotky
Foto: zeleni.cz
Popisek: Bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík

Martin Bursík, předseda strany LES, svůj komentář uvádí slovy o tom, že Českou republiku si v zahraničí nejčastěji spojují se jménem bývalého prezidenta Václava Havla a skutečností, že jsme dokázali povalit komunistický režim. „Auta či pivo umí ve světě vyrábět kdekdo, ale být pevný a neohnout se před totalitními režimy se od nás mohl svět učit," píše politik.

Václav Havel byl vůbec prvním prezidentem, který pozval Jeho svatost Dalajlámu, duchovního a světského vůdce Tibetu na oficiální návštěvu. Teprve poté prý začaly přicházet do sídla tibetské exilové vlády pozvánky od dalších státníků.

Sobotka a Zaorálek nevědí, co znamená vnitřní integrita

Tomu je ale podle Bursíka teď konec a viní z toho dva sociální demokraty, premiéra Bohuslava Sobotku a šéfa diplomacie Lubomíra Zaorálka. Ti na tiskové konferenci oznámili, že se Česká republika přestane vměšovat do vnitřních záležitostí Číny a nebude uznávat tibetskou exilovou vládu. „Premiér Sobotka rozšířil o další rozměr stupidní výrok Klause, že na ekologii si musíme nejprve vydělat. Už nejen na životní prostředí, ale i na lidská práva a svobodu si musíme nejdříve vydělat - jejich zničením," konstatuje.

Politik zároveň připomíná, že před šesti lety dnešní ministr zahraničí v Poslanecké sněmovně hlasoval pro to, aby poslanci aktivně vystupovali na obranu lidských práv obyvatel Tibetu. Pro zamyšlení pak uvádí několik faktů. Například to, že Tibet byl před okupací čínskou armádou v roce 1950 nezávislým státem. Upozorňuje také na analogii s tragickým sebeupálením Jana Palacha a Jana Zajíce. Od roku 2009 se prý na protest upálilo 126 Tibeťanů. A kdo jiný by podle Bursíka měl rozumět obětování života za svobodu a demokracii než právě národ, který totéž zažil.

„Když už jste, pane Sobotko a Zaorálku, tak ohební a nevíte, co je to vnitřní integrita, proč upíráte principiální postoje občanům? Nejspíš se premiér Sobotka do dějin zapíše jako Sralbotka," uzavřel Martin Bursík pro LN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

20:36 Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následný…