Bursíka pozvali na sjezd Topky, a pořádně se tam rozjel: Všechno musíme nahlížet prizmatem neoimperiálního zájmu Ruska. Nastává nám vážný zápas

26.11.2017 7:08

Předseda Liberálně ekologické strany Martin Bursík vystoupil v sobotu na sjezdu TOP 09. Poděkoval za milé přijetí a mimo jiné povyprávěl, jak byl na pozvání tibetské exilové vlády v Dar'am'sale, kde se konala strategická konference o budoucnosti Tibetu.

Bursíka pozvali na sjezd Topky, a pořádně se tam rozjel: Všechno musíme nahlížet prizmatem neoimperiálního zájmu Ruska. Nastává nám vážný zápas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík

Bursík však především mluvil o politické situaci v Česku. TOP 09 podle svých slov vidí jako velice důležitou politickou sílu, která ponese společně s dalšími demokratickými stranami odpovědnost do dalšího volebního období, aby udržela určité základní polistopadové hodnoty, na kterých jsme postavili naši demokracii.

„Liberálně ekologická strana je mladou stranou. Vznikla 17. února 2014. Toto nezajímavé datum tady uvádím proto, že 17. února jsme přijali manifest, ve kterém jsme mimo jiné uvedli tři věty. První věty říkají, že komunismus a ostatní totalitní ideologie jsou neslučitelné s demokracií, máme obavy z mocenských a politických zájmů Ruska, a že jim budeme bránit větším sepětím s evropskými a euroatlantickými strukturami,“ sdělil Bursík. 

Původní text ZDE.

Podle jeho slov je důležité si uvědomit, že na to, co se děje v České republice, je nutné nahlížet prizmatem neoimperiálního zájmu Ruska, jejich vlivu, který tady mají. „Cílem Ruska je oslabit Evropskou unii, oslabit NATO a využívají k tomu slabé články a možné partnery v zemích střední a východní Evropy. Vidíme konkrétní politiky, kteří mají napojení na Rusko, jejichž kampaň je financována Ruskem. Začíná to být velice vážné, protože komunisté by okamžitě zrušili sankce vůči Rusku. Slyšíme Andreje Babiše, který také mluví o tom, že sankce jsou nesmyslné. O Okamurovi není také pochyb,“ poznamenal Bursík se slovy, že nastane velice vážný zápas. 

„Druhým vnějším fenoménem, který na nás tlačí, je přirozeně Čína,“ zmínil Bursík.  

„Nemusíte být paranoidní. To, že nejste paranoidní, ještě neznamená, že po vás nejdou. My tady máme celou řadu faktů, evidence, že po nás jdou. Rád bych vyzval TOP 09, aby tuto historickou úlohu dobře zvládla. Liberálně ekologická strana je vší svojí silou, expertizou a osobnostmi, které máme, oporou. Velmi si vážíme nabídky, kterou nám Miroslav Kalousek učinil pro tyto parlamentní volby. Rádi jsme TOP 09 pomohli. Vidím to na další spolupráci do komunálních voleb v Praze a v senátních volbách. Nejsou mezi námi příkopy, jsou mezi námi mosty. Rádi bychom budovali další, takže přeji vašemu jednání hodně úspěchu a těším se na další spolupráci,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…