Byla jste u Zdeňka Ondráčka? Takáč rozhazoval rukama. Kandidátka s podpisy od KSČM se rozpovídala o exekutorech

28.11.2022 20:16 | Ze sítí

Nežije v žádné bublině, zná problémy obyčejných Čechů, na politiky by chtěla vytvářet tlak, aby dělali to, co si myslí, že je správné, tak se v pořadu Interview ČT24 představila kandidátka na prezidentku Denisa Rohanová, podle které být ženou v prezidentské funkci přináší velké výhody, třeba to, že zde nehraje roli vysoké mužské ego. Moderátor Daniel Takáč s ní však výrazně polemizoval a pozastavoval se také nad tím, že si šla pro podpisy k dnes již exposlancům KSČM, když se nechávala slyšet, že ji zachránil 17. listopad 1989.

Byla jste u Zdeňka Ondráčka? Takáč rozhazoval rukama. Kandidátka s podpisy od KSČM se rozpovídala o exekutorech
Foto: Screen vysílání ČT24
Popisek: Předvolební Interview s kandidátkou Denisou Rohanovou

Denisa Rohanová stojí v čele České asociace povinných, ta hájí zákonná práva těch, kteří čelí exekucím. Ve spolupráci s poslanci se podílela třeba na seznamu věcí, které v exekuci nelze zabavit, či na pravidlech, podle kterých může policie exekutora vykázat z domu. V minulosti neúspěšně kandidovala v komunálních i sněmovních volbách za Úsvit přímé demokracie. Na Hrad navrhuje Rohanovou dvacítka poslanců minulého volebního období Poslanecké sněmovny.

Rohanové je některými politickými komentátory vyčítáno, že využila mezery a do prezidentské volby se přihlásila ještě dříve, než byla oficiální, podle ní šlo o logický krok z důvodu onemocnění prezidenta Zemana: „Zákon mi umožnil se přihlásit dříve. Přišlo mi to logické, protože na Ministerstvo vnitra jsem odevzdala hlasy ve chvíli, kdy zdravotní stav prezidenta byl velmi neutěšený. Věděla jsem, že vznikne malý úsek pro sběr podpisů občanů, pokud by se nedejbože v tu chvíli se současnou hlavou státu něco stalo. Podmínkou zákona je, že musíte podat podpisy poslanců v jejich funkčním období,“ řekla k časté kritice, že podpisy získala dnes již od exposlanců, jinak by nebyly platné.

Záznam celého pořadu najdete ZDE.

Moderátor Daniel Takáč glosoval její vysvětlení tak, že se tím v podstatě připravovala na možnost, že se volební období zkrátí, protože prezident Miloše Zeman může zemřít. „Ano, s tím, že se to může stát. Ale rozhodně jsem se nepřipravovala na to, že se to stane. Podpisy jsem sbírala souběžně s jeho hospitalizací,“ uvedla uchazečka o Hrad.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

22:18 „Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

Strategická komunikace České republiky se připojila k mezinárodní kampani, která upozorňuje na zneuž…