Bylo zabráněno teroristickému útoku

04.02.2016 13:51

Německá policie provedla masový zásah proti terorismu. Stovky policejních příslušníků se ve čtvrtek v ranních hodinách vydaly do uprchlických zařízení a mnoha bytů a podniků napříč Německem ve snaze najít čtyři údajné islamisty. Dva z nich zatkli. Informuje Deutsche Welle.

Bylo zabráněno teroristickému útoku
Foto: PL.cz
Popisek: Policejní těžkooděnci

Dnešním dnem začíná v Německu masopust, který potrvá až do 10. února. A v ranních hodinách také proběhla masová policejní razie v uprchlických zařízeních ve snaze odhalit a zadržet čtyři islamisty, kteří podle informací policie plánovali teroristický útok.

Akce, která se souběžně konala v Berlíně, Hannoveru a Attendornu, přinesla ovoce. Byli zatčeni dva Alžířané, kteří jsou údajně napojeni na Islámský stát. Další dva jsou stále na svobodě.

Hlavním podezřelým je pětatřicetiletý Alžířan, který prý podstoupil výcvik v táboře v Sýrii; byly u něj nalezeny materiály, které jej pojily se zmíněnou teroristickou organizací. Úřady mimo jiné zabavily mobilní telefony, počítače a nahrávky. Skupina se měla sejít v Berlíně, kde měla naplánovat teroristický útok na německém území.

Podle vyjádření policie měli muži v plánu vykonat „vážný čin ohrožující státní bezpečnost“, ta však dále přiznala, že nejsou známy podrobnosti, kdy k němu mělo dojít.

Celý text zde

Celá akce je součástí zvýšených bezpečnostních opatření, která po silvestrovských událostech nejen v Kolíně nad Rýnem zavedla německá vláda. „Na masopustu není místo pro žádnou formu násilí,“ řekl kolínský policejní náčelník Jürgen Mathies. „Proto důrazně zakročíme proti komukoliv, kdo poruší pravidla. To platí pro opilé výtržníky, zloděje či sexuální násilníky, kteří nevnímají, když žena řekne ne.“

V Kolíně se mezitím naplno rozjíždí masopustní oslavy bez ohledu na nedávné události. Vrcholem bude pondělní průvod karikující největší události roku 2015. Průběh oslav má kontrolovat na 2500 policistů.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

7:17 Luboš Rosí. Pozoruhodná cesta od normálního novináře k ústřednímu cenzorovi. Pak se Petr Žantovský zaměřil na cenu, kterou si roky navzájem uděluje ghetto vyvolených

TÝDEN V MÉDIÍCH Zavíráním diskusí, blokováním mailové komunikace nevhodných odesílatelů či z nepohod…