Byt v centru Prahy za 1500 korun? I to je možné. Řešilo to Ministerstvo financí, bydlel tam totiž šéf Finanční správy

29.04.2018 12:32

Ministryně financí v demisi Alena Schillerová se vzdala svého služebního bytu Finanční správy. Píše to server iDnes.cz. Téma služebních bytů se začalo řešit poté, co se zjistilo, kolik za byt platí šéf Finanční správy Martin Janeček.

Byt v centru Prahy za 1500 korun? I to je možné. Řešilo to Ministerstvo financí, bydlel tam totiž šéf Finanční správy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí v demisi Alena Schillerová
reklama

Janeček totiž za byt v centru Prahy platil pouhých 1500 korun měsíčně. Když se to na podzim zjistilo, Ministerstvo financí se rozhodlo celou věc prošetřit. Kontrola prý sice ještě stále probíhá, ale Janeček už prý platí víc.

Nebo spíše – přestěhoval se prý do jiného bytu v sídle Generálního finančního ředitelství v Lazarské ulici. Zde pak je nájemné o něco vyšší – za jeden z bytů se platí 2113 korun, za další 2063 korun. Třetí byt je dražší – nájem vyjde na 3696 korun. Zjištění serveru iDnes.cz však nikdo oficiální cestou potvrdit nechtěl.

  • Původní text ZDE.

Ministryně financí v demisi a někdejší náměstkyně resortu financí Alena Schillerová již prý byt Generálního finančního ředitelství opustila. Mluvčí resortu Michal Žurovec uvedl, že služební ubytovací zařízení Finanční správy využívala Schillerová jen po dobu svého působení ve funkci náměstkyně. Za státní byt 1+2 v centru Prahy platila měsíční nájem pouze 4952 kourn včetně energií. 

Nízké ceny podle mluvčí Finanční správy Kateřiny Vaidišové jsou příspěvkem zaměstnancům Generálního finančního ředitelství. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Haló, policie? Pomóóóc, dědek se nám pomát’. Sedí v kombajnu a nechce ven, že chytí koronavirus. Má tam dva rumy a slepici!“

4:44 „Haló, policie? Pomóóóc, dědek se nám pomát’. Sedí v kombajnu a nechce ven, že chytí koronavirus. Má tam dva rumy a slepici!“

Nevídaný ohlas přinesl náš úterní článek, ve kterém jsme zveřejnili tři příběhy vesnických udání. Vš…