Bývalý poslanec od Peake podporuje Dienstbiera. Také by nechal homosexuály adoptovat děti

11.02.2014 21:42

Exposlanec Viktor Paggio (LIDEM) plně podporuje iniciativu ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) prosadit možnost adopcí dětí homosexuálními páry. O podobný pokus se Paggio již pokusil v minulé sněmovně. V oblastech lidských práv nemáme čekat na to, až bude společnost připravena, řekl pro server Eurozprávy.cz.

Bývalý poslanec od Peake podporuje Dienstbiera. Také by nechal homosexuály adoptovat děti
Foto: Vojtěch Brtnický
Popisek: Poslanec Viktor Paggio

Nemožnost adopcí pro homosexuální páry je prý opravdu diskriminující a protiústavní. Podle Paggia nejsou lidská práva oblastí, kde máme čekat na to, až „bude společnost připravena“. „Když v roce 1962 nastupoval první černoch na univerzitu v Mississippi, místní bílá většina na to také nebyla připravena. Přesto to byl správný krok,“ řekl v rozhovoru pro Eurozprávy.cz.

Paggio je rovněž přesvědčen, že návrh má šanci nalézt dostatečnou podporu v Parlamentu. Věcné argumenty jsou na straně předkladatelů, míní Paggio. Navíc by rád Dienstbierovi pomohl. „Po skončení poslaneckého mandátu jsem se stal členem občanského sdružení PROUD, které zrovnoprávnění gay-lesbických párů prosazuje,“ řekl serveru. Paggio dle svých slov nerad odchází od rozdělané práce, hodlá tak celou věc dotáhnout do konce.

Nový ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) chce uzákonit možnost, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti. Ministr využil pro svůj záměr jako podklad koncepci, kterou prosazuje Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu zvaná Proud.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

4:44 ,,Ponížit vás. Už to není vaše.” Prague Pride: Nový První máj, padlo. Pocítíte

„Lidem se jasně říká: Váš životní styl sem už nepatří. Vaše kultura sem už nepatří. Nastaly nové čas…