Bývalý předseda Pirátů se vyjádřil ke spolupráci s TOP 09 a ODS v Praze: Vytřou si s námi. Nevěřím jim ani nos mezi očima

4.1.2016 9:58 odp.

Někdejší předseda Pirátů Ivan Bartoš řekl jasné ne spolupráci s ODS a TOP 09 v Praze. Zdůrazňuje, že má jen jeden hlas z mnoha a u Pirátů se o všem rozhoduje demokraticky, čili může být přehlasován. To ale nemění nic na jeho názoru. Zmíněné strany si prý s Piráty vytřou zadek. Stačí si vzpomenout na slova předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, jenž Piráty srovnával s „kokoty“.

Bývalý předseda Pirátů se vyjádřil ke spolupráci s TOP 09 a ODS v Praze: Vytřou si s námi. Nevěřím jim ani nos mezi očima
Foto: pirati.cz
Popisek: Ivan Bartoš, NEPOUZIVAT

„Dopadla-li osmihlavá Trojkoalice v holportu ANO – ČSSD, jak dopadla, není důvod se domnívat, že při sebemenším rozporu si případná nová koalice (ať už je platforma postavená jakkoliv) s Piráty nevytře a že by naše návrhy začaly být nějak extrémně realizovány... Pachuť případné vzniklé koalice s Topkou zůstane i po tom, co kvůli neplnění či na oko plnění budeme v souladu s deklarovanou spoluprací pouze v případě plnění prohlášení koalici opouštět, což si myslím, že by byl krok následující, neb osobně nevěřím ODS ani TOP 09 nos mezi očima,“ zdůraznil.

Celé vyjádření naleznete zde.

Programové prohlášení se tak nakonec bude zdát spíše cárem papíru. Občanští demokraté mohou navíc předkládat pro Piráty nepřijatelné požadavky. Jsou Piráti ochotni zaplatit to, co si řeknou ODS a její šéf v Praze Filip Humplík? Bartoš podle vlastních slov rozhodně ne. A pokud jde o TOP 09, její předseda Miroslav Kalousek přece v minulosti Piráty označoval za „kokoty“. Je možné s takovou stranou spolupracovat?

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Piráti podle Bartoše odvádějí dobrou opoziční práci a měli by v tom pokračovat. V tuto chvíli se sice může zdát lákavé odstřihnout od vlivu Karla Březinu z ČSSD nebo Radmilu Kleslovou z ANO, ale bývalý předseda Pirátů varuje, že jde jen o mediální pozlátko, po němž bude brzy následovat pád nové koalice. Pirátům pak zůstanou jen pachuť v ústech a zklamaní voliči.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přehnané? Ne, ještě horší. Na Rakušana se to sype dál

21:00 Přehnané? Ne, ještě horší. Na Rakušana se to sype dál

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nepřímo srovnal útočníka z New Yorku, který napadl slavného spisov…