Bývalý předseda Pirátů se vyjádřil ke spolupráci s TOP 09 a ODS v Praze: Vytřou si s námi. Nevěřím jim ani nos mezi očima

04.01.2016 21:58

Někdejší předseda Pirátů Ivan Bartoš řekl jasné ne spolupráci s ODS a TOP 09 v Praze. Zdůrazňuje, že má jen jeden hlas z mnoha a u Pirátů se o všem rozhoduje demokraticky, čili může být přehlasován. To ale nemění nic na jeho názoru. Zmíněné strany si prý s Piráty vytřou zadek. Stačí si vzpomenout na slova předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, jenž Piráty srovnával s „kokoty“.

Bývalý předseda Pirátů se vyjádřil ke spolupráci s TOP 09 a ODS v Praze: Vytřou si s námi. Nevěřím jim ani nos mezi očima
Foto: pirati.cz
Popisek: Ivan Bartoš, NEPOUZIVAT
reklama

„Dopadla-li osmihlavá Trojkoalice v holportu ANO – ČSSD, jak dopadla, není důvod se domnívat, že při sebemenším rozporu si případná nová koalice (ať už je platforma postavená jakkoliv) s Piráty nevytře a že by naše návrhy začaly být nějak extrémně realizovány... Pachuť případné vzniklé koalice s Topkou zůstane i po tom, co kvůli neplnění či na oko plnění budeme v souladu s deklarovanou spoluprací pouze v případě plnění prohlášení koalici opouštět, což si myslím, že by byl krok následující, neb osobně nevěřím ODS ani TOP 09 nos mezi očima,“ zdůraznil.

Celé vyjádření naleznete zde.

Programové prohlášení se tak nakonec bude zdát spíše cárem papíru. Občanští demokraté mohou navíc předkládat pro Piráty nepřijatelné požadavky. Jsou Piráti ochotni zaplatit to, co si řeknou ODS a její šéf v Praze Filip Humplík? Bartoš podle vlastních slov rozhodně ne. A pokud jde o TOP 09, její předseda Miroslav Kalousek přece v minulosti Piráty označoval za „kokoty“. Je možné s takovou stranou spolupracovat?

Piráti podle Bartoše odvádějí dobrou opoziční práci a měli by v tom pokračovat. V tuto chvíli se sice může zdát lákavé odstřihnout od vlivu Karla Březinu z ČSSD nebo Radmilu Kleslovou z ANO, ale bývalý předseda Pirátů varuje, že jde jen o mediální pozlátko, po němž bude brzy následovat pád nové koalice. Pirátům pak zůstanou jen pachuť v ústech a zklamaní voliči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechtějí Evropu, nechtějí Západ. A mají funkce, jak je to možné? Bakalův novinář zděšen v ČT

13:00 Nechtějí Evropu, nechtějí Západ. A mají funkce, jak je to možné? Bakalův novinář zděšen v ČT

Šéfredaktor serveru Aktuálně.cz Josef Pazderka se ve včerejším pořadu Události, komentáře ČT24 vyjád…