ČD chtějí zbourat nádraží v Havířově. Podrobnosti nechtějí zveřejnit

09.10.2011 6:14

České dráhy se chystají zbourat nádražní budovu v Havířově. Dlouhodobě prý prodělává. Podrobnosti akce ale nechce zveřejňovat.

ČD chtějí zbourat nádraží v Havířově. Podrobnosti nechtějí zveřejnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlaky Českých drah

"Současná budova je značně předimenzovaná a nádraží v Havířově je dlouhodobě v provozní ztrátě v řádu stovek tisíc korun ročně," řekla serveru Aktuálně.cz regionální tisková mluvčí ČD Kateřina Šubová. S demolicí haly počítá i město, už v červnu schválilo návrh vystavět nový dopravní terminál za 180 milionů korun.

Přesné informace o demolici ale nejsou k dispozici. "V případě vyčíslení konkrétních částek by České dráhy odkrývaly své obchodní záměry a zveřejňovaly by obchodní údaje týkající se nejen ČD, ale i jejich partnerů," podotkla mluvčí Šubová.

Památkáři se ale budovy zastávají. Je prý cennou stavbou v bruselském stylu a měla by být zařazena na seznam kulturních památek. Obávají se rovněž dravosti developerů. "Studie města řeší také zapojení budoucích rozvojových ploch v okolí dopravního terminálu, které mohou být parketou pro případné soukromé developery," sdělil vedoucí odboru investiční výstavby havířovského magistrátu Radoslav Basel.

"Obávám se, aby to v Havířově nedopadlo podobně jako v nedalekých Katovicích. Tam dráhy také zbouraly nádraží a teď tam vyrůstá obchodní centrum," uvedl Martin Strakoš z Národního památkového ústavu v Ostravě.

Čtěte:

Zažalujeme ÚOHS, hrozí Jančura. Tvrdý souboj s ČD pokračuje

ÚOHS prošetří cenovou politiku ČD, na niž si stěžoval RegioJet

RegioJet je fungující projekt. To ČD by měly počítat s propadem tržeb

reklama

autor: par

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…