ČEZ čelí dalšímu obvinění z Bulharska

16.05.2016 13:43 | Zprávy
autor: spa

Bulharský úřad pro hospodářskou soutěž obvinil jeden z distribučních podniků české společnosti ČEZ z dalšího zneužívání dominantní pozice na trhu dodávek elektrické energie. Úřad to uvedl v dnešním sdělení. ČEZ má na odpověď 30 dní.

ČEZ čelí dalšímu obvinění z Bulharska
Foto: cez.cz
Popisek: ČEZPOINT v Liberci dnes přivítal první zákazníky.

Distribuční podnik ČEZ konal proti zájmům spotřebitelů, když odmítl jedné místní firmě vyslovit souhlas s jejím připojením k síti, uvedl úřad podle agentury Reuters. ČEZ má problémy s bulharskými úřady už delší dobu.

Loni v květnu dostal ČEZ od bulharského antimonopolního úřadu pokutu 1,236 milionu leva (17,5 milionu Kč) rovněž za zneužití dominantní pozice. O měsíc později úřad udělil za zneužití dominantního postavení na trhu pokuty místním distributorům energie, jejichž vlastníky jsou české společnosti ČEZ a Energo-Pro a rakouská EVN. Podle úřadu distributoři stanovili nepřiměřeně vysoké ceny za užívání nízkonapěťové rozvodné sítě, čímž byla omezena konkurence.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Foldyna

Pane předsedo, co uděláte s Foldynou? Nemyslíte, že by měl urychleně vysvětlit, proč byl vykázán z domu a proč mu policie zabavila zbraně? A jestli se prokáže, že se dopustil domácího násilí, doufám, že ho neprodleně vysloužíte ze strany a budete po něm požadovat rezignaci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lžou a manipulují. Turek v protiútoku. Nesrovnalosti kolem nehody

7:34 Lžou a manipulují. Turek v protiútoku. Nesrovnalosti kolem nehody

Média informovala, že si Filip Turek po vážné dopravní nehodě najal „právnické eso“ Tomáše Maxu. Pos…