ČSSD Karlovarského kraje chce za předsedu Jana Hamáčka

20.01.2018 15:18

Krajská konference ČSSD v Karlovarském kraji dnes navrhla na předsedu sociální demokracie bývalého šéfa Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. Jako místopředsedu doporučili sociální demokraté europoslance Pavla Poce, který je z Mariánských Lázní. ČTK to řekla členka krajského výkonného výboru a bývalá poslankyně Markéta Wernerová, která je také nominovaná do předsednictva strany.

ČSSD Karlovarského kraje chce za předsedu Jana Hamáčka
Foto: Archiv JH
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD), předseda Poslanecké sněmovny

Konference, která se konala v Kynšperku nad Ohří, dnes také zvolila nové vedení krajské organizace. V jejím čele bude stát Tomáš Svoboda, starosta Kynšperka. Výkonný výbor bude mít 14 členů, z toho šest za Karlovarsko, čtyři za Sokolovsko a čtyři za Chebsko. Krajský výkonný výbor tak z velké části tvoří nové tváře, byť působící v sociální demokracii už delší dobu.

Sociální demokracii v Karlovarském kraji loni citelně zasáhla kauza údajných manipulací s projekty ROP Severozápad. Po obvinění se svých funkcí vzdali Petr Navrátil, Jakub Pánik nebo Miloslav Čermák. Obviněn byl i bývalý hejtman a poslanec za ČSSD, nyní už nestraník Josef Novotný. K soudu se ale vyšetřování s mnoha obviněnými ještě nedostalo.

„Jana Hamáčka jsme vybrali proto, že je z nabídek, které byly, nejzkušenější, ale zároveň nejméně poznamenaný nějakými problémy. U místopředsedy jsme chtěli někoho progresivního a zároveň silnou osobnost, a to Pavel Poc je,“ řekla Wernerová, která vedla krajskou organizaci po odchodu Petra Navrátila.

Konference ČSSD v Moravskoslezském kraji nepřijala, pokud jde o příštího šéfa strany, žádné doporučení. Pražská ČSSD nominovala také Hamáčka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

6:46 Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek okomentoval na svém facebookovém prof…