ČSSD bude celá stát za Dienstbierem, tvrdí Zaorálek

6. 12. 2012 18:18

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl ve čtvrtek místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD). Uvedl, že celá jeho strana stojí za svým prezidentským kandidátem a stranická disciplína musí být dodržena.

ČSSD bude celá stát za Dienstbierem, tvrdí Zaorálek
Foto: ČSSD
Popisek: Stínový ministr zahraničních věc za ČSSD Lubomír Zaorálek
reklama

„My jsme se vyjádřili v tom smyslu, že to je trapné, když se nekomunikuje v Evropou. Odsoudili jsme to,“ vyjádřil se Zaorálek k faktu, že se žádný zástupce České republiky neúčastní předávání Nobelovy ceny za mír pro EU.

Komunisti by nás měli podpořit

Zaorálek by si přál, aby sociálnědemokratického kandidáta na prezidenta Jiřího Dienstbiera podpořila KSČM, tudíž by se z něj stal kandidát celého levicového spektra. „Neříkali jsme jim, jak by to měli udělat, ale to, že nám to připadá rozumné,“ uvedl Zaorálek.

Komunisté ale požadují garanci, že celá ČSSD Dienstbiera podporuje. Jenže to Zaorálek nemůže. „Je tradicí, že sociální demokracie si prezidentskou volbu užívá,“ zasmál se s tím, že ve straně je možnost svobodné volby a vyjádřit se může každý. „Myslím, že v čase, který zbývá, dá sociální demokracie jasně najevo, že stojí za Jiřím Dienstbierem,“ dodal.

Jak k podpoře přiměje Zaorálek místopředsedkyni strany Marii Benešovou, říci nedokázal. „To je spekulace,“ odmítl nejprve odpovědět. Musí ale podle něj být zachována stranická disciplína. „Jak se původně říkalo, že tato volba bude přát nestranickým kandidátům, tak teď už si to tak silně nemyslím,“ dodal místopředseda sněmovny.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

16:21 Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

Analytik Roman Máca se zamýšlel na tím, kdy poslanec Lubomír Volný vytvoří nového teroristu, jako by…