ČSSD bude hledat manažera volební kampaně. Hlavním favoritem je prý eurotajemník Prouza

05.01.2017 16:25

Příští pátek se v Praze sejde předsednictvo ČSSD, které bude mít na programu i otázku výběru volebního manažera pro letošní sněmovní volby. ČTK to dnes řekl mluvčí strany Michal Kačírek. Nejčastěji se v souvislosti s funkcí hovoří o státním tajemníkovi pro evropské záležitosti Tomáši Prouzovi.

ČSSD bude hledat manažera volební kampaně. Hlavním favoritem je prý eurotajemník Prouza
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Sociální demokracie v polovině prosince vyvrátila zprávy, že Prouzu už do funkce vybral ústřední výkonný výbor. Rozhodnutí přísluší předsednictvu, které se příští týden sejde naposledy před březnovým sjezdem strany. Právě příprava na sjezd, kde se bude volit i předseda ČSSD, bude podle Kačírka příští pátek dalším důležitým bodem jednání.

Před čtyřmi roky zastával funkci volebního manažera ČSSD ve volbách do sněmovny současný ministr vnitra a místopředseda strany Milan Chovanec. V loňských krajských a senátních volbách, které skončily pro ČSSD neúspěchem, se funkce ujal europoslanec Miroslav Poche.

V těchto týdnech se konají krajské konference strany, které nominují kandidáty do vedení ČSSD. V lednu jich bude sedm. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v souboji o předsednickou funkci zatím nemá protikandidáta, Chovance v březnu v Brně vyzve ve volbě statutárního místopředsedy poslanec Jeroným Tejc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …