ČSSD chce navrhnout uzavření méně důležitých podniků, tvrdí Hamáček. Jde o politický marketing, reaguje Havlíček

27.02.2021 17:48

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček oznámil, že předsednictvo strany pověřilo svoje ministry, aby ve vládě navrhli uzavření méně důležitých podniků, a to do zavedení povinných testů. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) snahy ČSSD označil za „politický marketing“, píše iDNES.cz.

ČSSD chce navrhnout uzavření méně důležitých podniků, tvrdí Hamáček. Jde o politický marketing, reaguje Havlíček
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

„Předsednictvo ČSSD pověřilo ministry za ČSSD, aby na vládě navrhli uzavření průmyslových podniků, které nejsou klíčové pro chod státu, a to nejméně do doby zavedení povinného testování zaměstnanců s plnou kompenzací výdělků i nákladů,“ uvedl na svém twitteru Hamáček.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčové (ČSSD) už dříve serveru řekla, že lockdown bez utažení průmyslu je jenom polovičatý. „Odborníci se domnívají, že pokud nezatáhneme do uzávěry i průmysl, tak lockdown, který bude od pondělka, nebude mít účinek,“ uvedla.

Náklady za roční pandemii by podle ní neměli už nést jenom služby, živnostníci nebo rodiny s dětmi. „Je to složité, může to být bolestné. Čím razantnější uzávěra bude, tím spíš se z toho dostaneme,“ myslí si ministryně Maláčová. Ve vládě je podle jejích slov už šest ministrů s tímto názorem. „Potřebujeme další dva hlasy,“ napsala v pátek na Twitter.

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pátek po jednání vlády oznámil, že průmyslové podniky zůstanou od pondělí bez nových omezení. „Můžeme všechny uklidnit, uzavření průmyslu nehrozí, je to politický marketing,“ napsal pro iDNES.cz.

Během víkendu se prý vyvíjí systém plošného testování přes podniky. Spustit se má podle Havlíčka už od pondělí. „Nejenže kompenzujeme testy, ale je hotová metodika, call centra, certifikujeme dodavatele,“ doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…