ČSSD hledá lídra do evropských voleb. Středula dal straně košem

30. 11. 2018 7:28

V roce 2014 se lídrem ČSSD do evropských voleb stal sociolog Jan Keller. Během následujících takřka pěti let vyslovil řadu názorů, kterými rozvířil české společenské vody. Pro evropské volby 2019 chtěla ČSSD ulovit předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středulu. A ten jí dal košem. Stejně se zachoval i straník Lubomír Zaorálek.

ČSSD hledá lídra do evropských voleb. Středula dal straně košem
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Deník Právo přinesl informaci, že ČSSD chtěla za lídra do evropských voleb na jaře 2019 odborářského bosse Josefa Středulu. Ten však odmítl. „Je otázka, proč o takových věcech soc. dem. mluví. Já si nemyslím, že Evropský parlament  je něco, po čem bych toužebně snil. Je věcí sociálních demokratů, koho oslovují,“ reagoval Středula pro Právo.

Své služby nabídl ČSSD Libor Rouček, jenž už má z Evropského parlamentu mnoho zkušeností. V letech 2004 až 2014 byl europoslancem právě za sociální demokracii. Osobně se obává, že v roce 2019 nemá strana moc velkou šanci uspět. „Je to šest týdnů nebo dva měsíce, kdy jsem ČSSD nabídl, že povedu její kandidátku do evropských voleb. ČSSD je v hluboké krizi a je vysoká pravděpodobnost, že v květnových volbách nepřekročí ani pět procent. Proto jsem to ČSSD nabídl a uvidíme, jak zareaguje,“ řekl Rouček.  

ČSSD prý oslovila také bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Ten však odmítl odejít do Evropy. „Nepřipadá mi, že je chvíle na to, abych se uklidil do Evropy. Můžete dělat politiku v zahraničí, když máte pořádek doma. A já bych chtěl uklidit na dvorku,“ vysvětloval nedávno Zaorálek.

Lídrem sociální demokracie tak může být Pavel Poc, který je europoslancem od roku 2009. Na půdě Evropského parlamentu se coby biolog věnuje otázkám souvisejícím se životním prostředím a kvalitou potravin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

10:30 Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová, která se scházela s manažerem reklamn…