ČSSD nepřímo doporučila Zemana, Dienstbier ale nechce volit menší zlo

12.01.2013 20:57

I když Bohuslav Sobotka prohlásil, že předsednictvo ČSSD se jednomyslně shodlo na nepřímé podpoře Miloše Zemana, Jiří Dienstbier si stojí dál za svým – nikoho podpořit nechce.

ČSSD nepřímo doporučila Zemana, Dienstbier ale nechce volit menší zlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier
reklama

„Chtěl bych vyzvat všechny občany a občanky, aby přišli k druhému kolu prezidentské volby,“ uvedl na tiskové konferenci předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. „Žádáme občany, aby v tomto kole volby zvážili podporu Miloše Zemana jako kandidáta, který není spojený s vládní koalicí,“ dodal.

Přitom ale kandidát ČSSD Jiří Dienstbier už dříve prohlásil, že on nikoho v druhém kole podporovat nebude. Přestože bylo rozhodnutí skutečně jednomyslné, Dienstbier si dál stojí za svým. „Já voličům nebudu doporučovat ani jednoho kandidáta,“ zopakoval. „Protože nechci doporučovat volbu menšího zla,“ vysvětlil vzápětí.

Předseda ČSSD si také pochvaloval volební účast. „Důvěra více než 800 tisíc voličů je pro ČSSD zavazující a my doufáme, že na tuto podporu budeme moci navázat v příštích letech,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…