ČSSD neubližuje podpora Prague Pride, ale Zeman. Komentátor Britských listů poslouchal prezidenta a nedokázal mlčet

01.03.2019 13:50

Komentátor Boris Cvek se na serveru Britské listy rozepsal o tom, že sociální demokracii neublížily sociálnědemokratické hodnoty pokroku, ale prezident Miloš Zeman. Reagoval tak na prezidentova slova přednesená na sjezdu strany.

ČSSD neubližuje podpora Prague Pride, ale Zeman. Komentátor Britských listů poslouchal prezidenta a nedokázal mlčet
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vystoupení prezidenta Zemana na sjezdu ČSSD

„Zeman řekl, že bude volit ČSSD ve volbách do Evropského parlamentu. Možná překvapení, možná by člověk čekal, že Zeman podpoří spíše hnutí SPD, které vede do evropských voleb jeho bývalý ministr Ivan David. Nicméně touto podporou Zeman svůj projev neskončil, dal ji do náležitého kontextu,“ zahájil svůj komentář Cvek. 

Následně si pak povšiml toho, jak Zeman pochválil úspěšné regionální politiky sociální demokracie a pokáral krach sociálních demokratů v komunálních volbách v Praze. „Má být ČSSD stranou regionů a malých měst, venkova? Podívejte se na KDU-ČSL, ta má velmi silného regionálního politika, Jiřího Čunka, ale dokonce i tato konzervativní strana, strana venkova, nějak tuší, že kdyby vsadila na Čunka, tak celostátně končí,“ poznamenává dále Cvek. 

Fotogalerie: - Sjezd ČSSD 2019

Jan Hamáček hovoří k delegátům sjezdu ČSSD
Delegáti  sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna mezi delegáty sjezdu ČSSD
Prezident Miloš Zeman hovoří na sjezdu ČSSD, sledu...
Vystoupení prezidenta Zemana na sjezdu ČSSD
Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

„Zeman mluvil o tom, že ČSSD má být stranou pro pracující a pro důchodce. Místo toho se podle něj příliš mnoho věnuje menšinám, dokonce se vyznal z toho, že měl pocit, že ČSSD patří mezi organizátory Prague Pride. Ublížila by tato agenda sociální demokracii ve velkých městech? Jak je možné, že na Západě jsou tradiční baštou levice velká města, kde samozřejmě sociální i menšinová agenda jsou ruku v ruce?“ zeptal se dále Cvek. 

Původní text ZDE

Závěrem si Cvek všímá i Zemanových slov o volebních průzkumech a konstatoval, že levicové voliče vzal sociální demokracii Andrej Babiš. „Ve střetech mezi Sobotkou a Babišem stál prezident vždy na straně Babiše proti sociální demokracii. Nikdo od roku 2013 neublížil sociální demokracii tak vážně jako právě Miloš Zeman. Kdyby byl místo něj prezidentem Karel Schwarzenberg, který by do dění uvnitř ČSSD nemohl zasahovat a vůči němuž by se ČSSD mohla tradičně vymezovat jako západoevropská levice, mohla by zůstat sociální demokracie proti Babišovi nejsilnější levicovou stranou s podporou občanů hodně nad 20 %,“ míní Cvek se slovy, že straně rozhodně neprospělo, že ji prezident spolu s komunisty nahnal do Babišova náručí. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

21:41 Politická agitace? Státní univerzita čelí hněvu Okamury. Za vše může tento její počin

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru doběla rozpalují praktiky státní Univerzity Hradce Králové souvisej…