ČSSD podpoří Jourovou. Je to v souladu s naším programem, vysvětluje Gajdůšková

19.07.2014 8:16

Věra Jourová z hnutí ANO má opět blíže k misi v Bruselu. MF Dnes píše, že ČSSD se nakonec přiklání k její podpoře na post eurokomisařky. „Vždy jsme prosazovali ženy, tak bychom mohli říci, že v podstatě naplňujeme svůj program,“ říká ke kandidatuře ministryně pro místní rozvoj senátorka Alena Gajdůšková (ČSSD).

ČSSD podpoří Jourovou. Je to v souladu s naším programem, vysvětluje Gajdůšková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věra Jourová, krajský lídr ANO 2011
reklama

Doposud ANO i ČSSD trvaly na svém kandidátovi, ale nyní se zdá, že navzdory odporu části sociálních demokratů nakonec premiér Sobotka kývne na kandidátku ANO. „Budeme upřednostňovat zájmy České republiky před zájmy ČSSD. Takto k tomu přistupuje pan premiér a veřejnost to ocení,“ řekl po pátečním jednání špiček ČSSD místopředseda strany a ministr vnitra Milan Chovanec.

Sociálním demokratům se podařilo zabránit, aby se eurokomisařem stal původní kandidát hnutí ANO Pavel Telička. Nyní je slyšet argument, že podporují na vysokou funkci do Bruselu ženu, což je prý v souladu s jejich programem. „Žena je výhodou, to vnímají úplně všichni,“ řekla iDnes.cz senátorka a členka nejužšího vedení ČSSD Alena Gajdůšková. Podle ní je prý navíc jmenování Jourové do funkce eurokomisařky v duchu programu ČSSD. „Vždy jsme prosazovali ženy, tak bychom mohli říci, že v podstatě naplňujeme svůj program,“ uvedla.

Premiér Bohuslav Sobotka nyní údajně už neprosazuje svého původního kandidáta ekonoma a bývalého ministra Pavla Mertlíka. Ustupuje tak argumentům Andreje Babiše. ANO totiž bylo od počátku proti tomu, aby se stal eurokomisařem. „Je to dobrý profesor, ale na tu funkci se nehodí,“ říká například šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ukazuje se, že naproti tomu je Věra Jourová přijatelná pro lidi z vedení sociální demokracie a nyní prý už téměř jistě míří do Bruselu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

8:07 Gayové: Západ EU se vrhl na Orbána. A přišla zdrcující zpráva

Maďarský parlament schválil zákon týkající se LGBT komunity a z některých dalších evropských zemí za…