ČSSD se obává soudu s Rathem. Budou klesat preference

27. 6. 2013 13:55

ČSSD prosazuje konání předčasných voleb, ideálně by se měly konat už na začátku podzimu. Stranu by ale mohl poškodit soud s bývalým hejtmanem a poslancem Davidem Rathem (dříve ČSSD) obviněným z korupce. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se tak obává o ztrátu voličských preferencí. Napsal server Týden.cz.

ČSSD se obává soudu s Rathem. Budou klesat preference
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Proces s Davidem Rathem začne 7. srpna. Pro sociální demokraty je to ale nevhodný termín. Zvlášť v případě možného konání předčasných voleb do Poslanecké sněmovny, ze kterých má vzejít nová vláda.

Jestli bude soud veřejný, nebude to nic pěkného

"No, určitě nám ten soud nepomůže. Má tam hovořit přes sedmdesát svědků, řada z nich bude od nás ze strany. Teď se ukáže, jestli bude soud veřejný a pod dohledem médií, jako to bylo u soudu Víta Bárty s Jaroslavem Škárkou. Jestli jo, tak to nebude nic pěkného. Rath přece mluvil něco o tom, že se jeho případ týká i financování strany,“ řekl serveru Týden.cz poslanec z ČSSD, který nechtěl být jmenován.

Dodal, že nakonec bude jedno, jestli volby proběhnou v září nebo v květnu, straně soud s Rathem každopádně neprospěje.

Rath nám kontinuálně ubírá preference

S poslancem souhlasí i místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. "Rath nám určitě ubírá voličské preference kontinuálně. S tím je potřeba počítat. Naše hříchy jdou vždy a všude s námi," míní.

Předseda strany Bohuslav Sobotka poukázal na to, že se na líčení dlouho čekalo, a tak budí velkou pozornost. Vyloučil ale, že by proces hrál roli v úvahách o předčasných volbách. „Myslím, že si dnes lidé čím dál častěji kladou otázku, proč je David Rath stále ve vazbě," poznamenal Sobotka.

V procesu by se mohlo mluvit i o financování ČSSD. Ve svém projevu ve sněmovně to zmiňoval David Rath. A právě nových obvinění se strana nejvíce obává.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…