ČSSD žádá vznik sněmovní vyšetřovací komise kvůli fotovoltaice

05.04.2013 12:15 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Opoziční ČSSD trvá na vzniku sněmovní vyšetřovací komise k fotovoltaice. Příští týden chce o návrhu jednat se zástupci dalších stran zastoupených v dolní komoře, řekl novinářům předseda sociálnědemokratických poslanců Jeroným Tejc. Poslanci ČSSD chtěli vznik komise prosadit už ve středu při schůzi sněmovny, ale neuspěli.

ČSSD žádá vznik sněmovní vyšetřovací komise kvůli fotovoltaice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solární panely - ilustrační foto

Schůzka by se měla uskutečnit podle Tejce ve čtvrtek. Debatovat by se mělo o podobě vyšetřovací komise, jejím zaměření a složení.

Nebojíme se zjištění komise

"Sociální demokraté se jakýchkoli zjištění komise nebojí. Neměli by se jich bát ani poslanci ODS a TOP 09," uvedl Tejc. Poslanci obou vládních stran zařazení nového bodu na schůzi sněmovny, při němž by se jednalo o komisi, zablokovali.

Premiér Petr Nečas (ODS) podotkl, že zákon k podpoře obnovitelných zdrojů energie byl prosazen za vlády sociálních demokratů, kteří by tedy nyní měli své tehdejší kroky vysvětlit. "Nebýt zákona, solární boom by v roce 2010 nemohl nastat," uvedl ministerský předseda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Robert Králíček byl položen dotaz

Obrana

Vy na jednu stranu nechcete navyšovat výdaje na obranu, že to není třeba, ale pak na druhou říkáte, že nemáme protidronovou ochranu, takže peníze na obranu jsou evidentně třeba. Nebo ne? A jak to, že jsme tak zaspali? Ani vy nejste ve vládě nováčci.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Psali o Macinkovi. Ten je hned ztrapnil v plném znění

18:20 Psali o Macinkovi. Ten je hned ztrapnil v plném znění

Odpověď šéfa Motoristů Petra Macinky „Hm. A co?“ se stala titulkem článku Deníku N k verdiktu, podle…