ČSSD zahájila sjezd hymnou EU. A už se objevují vtipy

01.03.2019 11:02

V Hradci Králové dnes začal dvoudenní volební sjezd sociálních demokratů. Na programu je volba vedení strany na další dva roky, návrh změn stanov, které nově nepočítají s ústředním výkonným výborem, zhodnocení vládní spolupráce s ANO či příprava voleb do Evropského parlamentu. K delegátům sjezdu dnes v 11:00 promluví prezident a bývalý předseda strany Miloš Zeman.

ČSSD zahájila sjezd hymnou EU. A už se objevují vtipy
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jaroslav Foldyna mezi delegáty sjezdu ČSSD

Předseda sociální demokracie a vicepremiér v menšinové vládě hnutí ANO a ČSSD Jan Hamáček bude dnes svou funkci obhajovat. Zatím nemá protikandidáta a vzhledem k podpoře krajů pravděpodobně získá dvouletý mandát k dalšímu vedení strany. Den před sjezdem v dopise straníky vyzval, aby byli sebevědomější. Napsal, že riskantní vstup do vlády se straně vyplatil a plní program sociální demokracie. Prosazovat chce štíhlejší vedení strany a elektronickou stranickou komunikaci.

Předseda Jan Hamáček hovoří na sjezdu ČSSD

Dnes delegáty v Kulturním domě Střelnice stejně jako loni osloví osobně i prezident. Na sjezd v roce 2017, kde byl do čela strany zvolen Bohuslav Sobotka, nedostal pozvánku. S Hamáčkem má někdejší předseda sociálních demokratů Zeman lepší vztahy. Před sjezdem Hamáčka nepřímo podpořil.

Sjezd začal na české poměry netradičně – hymnou Evropské unie. Komentátora Reflexu Bohumila Pečinku, který vše sleduje přímo v sále kulturního domu Střelnice, to přivedlo ke vtipkování. Sjezd totiž může znamenat také „pohyb dolů“ a ČSSD se v současnosti právě v takovém pohybu nachází. A podle Pečinky je otázkou, zda vložení hymny EU u českých voličů nezapůsobí jako další urychlovač sjezdu ČSSD.

Delegáti sjezdu ČSSD poslouchají hymnu EU

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

20:45 VIDEO Hajzle! Prase! Vyražený telefon a pak facka. Petra Procházková z Deníku N napadla novináře Sputniku

Novinářka Deníku N Petra Procházková měla na mezinárodním novinářském fóru Media 2019 napadnout reda…