ČSTV chystá žalobu na Hušáka za to, že ji přivedl do konkursu

28.04.2012 13:09

Předseda Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Miroslav Jansta chystá žalobu na bývalého ředitele loterijní společnosti Sazky Aleše Hušáka za to, že ji přivedl do konkursu. Náhradu škody vyčíslil na nejméně 900 milionů korun, informuje server iHNed.cz. Usnesení, aby svaz Hušáka žaloval, chce Jansta prosadit na sobotním sjezdu ČSTV.

ČSTV chystá žalobu na Hušáka za to, že ji přivedl do konkursu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aleš Hušák
reklama

Podle Jansty je 900 milionů korun suma, v níž má ČSTV akcie Sazky evidované v účetnictví. "Nyní mají hodnotu jedna koruna," řekl Hospodářským novinám. ČSTV byl největším, 67procentním akcionářem Sazky, po konkursu a prodeji loterijní firmy skupinám PPF a KKCG ale zůstala z původní Sazky jejím akcionářům pouze prázdná skořápka, píše server. Podle jeho informací se k ČSTV přidají i další sportovní svazy, které byly akcionáři Sazky, například Sdružení sportovních svazů či představitelé Sokola.

Hušák může za znehodnocení akcií

Žalobu by měla podat právě Sazka a měla by být postavena na tom, že Hušák svou činností zapříčinil znehodnocení akcií. "Důkazní břemeno bude na jeho straně, on musí dokázat, že to tak není," uvedl šéf Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl, který je nyní i předsedou představenstva původní Sazky. Není ale vyloučeno, že Hušák bude argumentovat, že o všech krocích rozhodovalo celé představenstvo a rozšíří se i na ně. "Máme ale důkazy, že to byl hlavně on," podotkl Jansta.

Delegátům sobotního sjezdu chce Jansta předložit osmdesátistránkovou analýzu o tom, proč Sazka zkrachovala. To, které kroky měly podle analýzy na krach Sazky největší vliv, ale nechce před sjezdem říct.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

19:49 Rozpad státu a organizovaný zločin. Němcová u přenosu ze sněmovny nevydržela

Podle senátorky Miroslavy Němcové (ODS) není vláda schopna řídit zemi v době krize. Němcová hovoří r…