ČT pustila před volbami Töpfera v seriálu. Prý neměla. Nově zvolený senátor teď řekl své

01.10.2022 17:02 | Zprávy

Vítězem v jednom z brněnských obvodů se stal herec Tomáš Töpfer. „Chtěl jsem posílit klub Spolu, klub ODS. Aby Senát zůstal takovým, jakým je,“ poznamenal ke svému vítězství v rozhovoru pro ČT24 Töpfer.

ČT pustila před volbami Töpfera v seriálu. Prý neměla. Nově zvolený senátor teď řekl své
Foto: Jan Janula
Popisek: Tomáš Töpfer

„V záři reflektorů České televize by neměla člověka posednout pýcha, chtěl bych pokorně poděkovat všem voličům, kteří mi dali svůj hlas a neuposlechli vábení opozice, že jde o referendum o vládě,“ zmínil Töpfer v rozhovoru. 

„Dobře vím, jaká práce mě čeká a co mě čeká, nejsem překvapen tím, co se v Senátu bude dít. A jestli si voliči dali dohromady moje názory, kterými se netajím, tak jim děkuji za jejich hlasy,“ dodal Töpfer, jenž v minulosti již v horní komoře Parlamentu seděl. 

„Dělal jsem to, co jsem dělal léta. S občany jsem dělal besedy, 95 procent otázek patří mé herecké profesi,“ řekl Töpfer ke své kampani, kdy byl mimo jiné kritizován za to, že si dělá kampaň díky roli v seriálu Četnické humoresky. „Nemohl bych kandidovat nikdy, nebo bych nemohl vykonávat svoji profesi. A to by neměli hejtmani hejtmanovat, lékaři léčit?“ podotkl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

20:30 „Nejméně špatný,“ ozvalo se. Vláda chce Síkelu v Bruselu

Bude českou eurokomisařkou Danuše Nerudová, Marcel Kolaja, nebo Jozef Síkela? Vláda Petra Fialy měsí…