ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu

29.01.2023 10:59 | Ze sítí

Česká televize neodvysílala tiskovku poraženého Andreje Babiše živě, ale pokračovala z volebního štábu vítěze Petra Pavla. Na webu je takovéto počínání televize veřejné služby kritizováno jakožto její selhání a potvrzení Babišových slov o neobjektivitě České televize.

ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nově zvoleným prezidentem České republiky je Petr Pavel. Obdržel hlasy od 3 358 926 oprávněných voličů

Na skutečnost upozornila na twitteru novinářka Apolena Rychlíková. „Jsem zmatená. ČT skutečně nevysílala live tiskovku Andreje Babiše? A proč?“ ptala se. Když se objevily odpovědi, že Babišova tiskovka byla ve stejný čas jako ta Pavlova, Rychlíková zapochybovala: „No já jsem ve štábu PP a myslím, že tady byla skutečně dřív,“ dodala.

Nad počínáním České televize si povzdechla i politička Olga Sehnalová: „To není poprvé. Ať už je zdůvodnění jaké chce, je to další střípek do pověsti ČT,“ dodala.

Pod příspěvkem Rychlíkové se po chvíli rozjela živá diskuse.

Situaci se Rychlíkové jal vysvětlit Petros Michopulos, expert v oblasti politického marketingu, podle nějž měl Andrej Babiš se svou tiskovou konferenci počkat, než celý přenos z volebního štábu Petra Pavla skončí. „Je dobrým zvykem v civilizovaných zemích, že ten, který prohrál, dělá tiskovku jako druhý a čeká, až to tam skončí. Že tím Babiš zkusil přerušit přenos z té veselice chápu, ale nevyšlo mu to. ČT to udělala naprosto správně,“ vyslovil svůj názor Michopulos.

 

"To bylo podle mě zbytečné selhání ČT a nahrávka AB v tažení proti objektivitě veřejnoprávních médií. A když už ji nevysílali živě (jestli se překrývala s TK PP), tak měli pustit záznam asap," nesouhlasil naopak Lukáš Novák.

Nad živě neodvysílanou tiskovou konferencí Andreje Babiše se pozastavil také novinář a publicista Ján Simkanič, který to za své otázky schytal od zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó. „Proč Česká televize nevysílá projev Andreje Babiše?“ zajímal se Simkanič, podle kterého zpravodajsky víc namístě než videa a písničky, které po hlavním proslovu Pavla a zodpovězení dotazů novinářům na jeho tiskové konferenci následovaly, byla právě začínající tisková konference Babiše.

„Děláš si srandu?“ ohradil se dotčený Szánto následně na Simkaniče.

I zde zde byli diskutující názorově rozdělení. Někteří mluvili o tom, že Česká televize měla Babišovu tiskovku odvysílat živě, a ne se zpožděním.

„Taky nám to doma s manželem přišlo trochu divné, zvlášť když ve štábu PP tou dobou už byl hlavní projev nového prezidenta u konce,“ napsala diskutérka Tereza Krištofová.

Jiní zastávali názor, že poražený Andrej Babiš měl počkat, až vysílání, byť již v tu chvíli nešlo o proslov Pavla, z volebního štábu Pavla úplně skončí.

„Nemohl Andrej Babiš počkat až skončí tiskovka Petr Pavla?“ tázal se diskutující.

Při tiskové konferenci Andreje Babiše přitom novináři z České televize byli. Otázky Babišovi při ní pokládal Martin Řezníček – jemuž se ale šéf hnutí ANO vysmál s tím, že se diví, že na něj vůbec mluví poté, co předvedl jako moderátor v prezidentské debatě, kde mu neustále skákal do řeči a slovně útočil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nabTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

17:00 Další banka padá. A hodně velká. „Kaput. Vyberte si peníze,“ zaznělo

Hrozba bankovní krize se ani po záchraně Credit Suisse z Evropy stále nevytratila a investoři se obá…