Čáslavská knížeti: Bůh Ti žehnej, štědrý a šlechetný Karle

11.01.2013 11:11

Dnes a zítra se otevřou volební místnosti a z devíti kandidátů zbydou dva. Na cestě za svým zvolením vynaložili nemalé finanční prostředky a těšili se podpoře známých osobností. Například tým Karla Schwarzenberga bojuje až do konce - již několik dní se v tištěných médiích na objednávku "knížecího" volebního týmu objevuje dopis Věry Čáslavské, která ho podporuje.

Čáslavská knížeti: Bůh Ti žehnej, štědrý a šlechetný Karle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

V emotivním textu nezapomíná hned v úvodu Schwarzenbergovi poděkovat za pomocnou ruku v době, kdy byla pro režim nepohodlná. „Chtěla bych Ti dnes poděkovat třeba za vánoční kapry, co mi od Tebe každý rok nějakou podivnou cestou přistávali na štědrovečerním stole. Byla jsem tehdy ve stavu, kdy jsem nic moc nevnímala, cítila jsem ale jejich poselství: někdo o mně ví, věří mi, stojí při mně," píše Čáslavská. Ta se také přiznává, že si otevřené poděkování nechala až na chvíli, kdy Schwarzenberg bojuje o prezidentské křeslo a podporu potřebuje.

V dopise také neopomíná vyzdvihnout Schwarzenbergovu štědrost a zásluhy, keré pro lidi v nouzi vykonal. „Vím, že Tě překvapí a možná rozladí moje zvídavost, neboť ses nikdy svými soukromými šlechetnými skutky nechlubil - neděláš to totiž kvůli publicitě," dodává a vyjmenovává skutky, kterými kníže pomáhá veřejnosti. „Že léta poskytuješ zásadní pomoc matkám s malými dětmi, které se dostaly na šikmou plochu a z různých důvodů se uchýlily k drogám. Že usiluješ, aby mládež, která se z téhož důvodu propadla na dno, dostala šanci vyléčit se a mohla začít žít zdravý život," vyjmenovává. 

Štědrá penze a problém s usínáním

Nezapomíná ani na sdružení Sananim, kterému kníže umožnil za symbolickou cenu užívat jeho hospodářskou usedlost nedaleko Čimelic, nebo na rekonstrukci dětského tábora občanského sdružení Romodrom. „A to se blíže nešířím o schwarzenberské rentě a švýcarské „penzi", kterou jsi dlouhá léta vyplácel všem svým bývalým zaměstnancům," vypočítává Čáslavská Schwarzenbergovy dobré skutky. Na závěr dopisu se dotýká pro knížete citlivého tématu usínání, kterým je „proslaven" i mimo Českou republiku. „I v tomhle jsi čitelný - když se mluví zpříma a k věci, nikdy nezavíráš oči," píše. Čáslavská se na konci dopisu loučí slovy „Bůh ti žehnej, Karle".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víko od žumpy: Lipovská v bezpečí? Posuďte. Otřesné důkazy, černé na bílém

8:02 Víko od žumpy: Lipovská v bezpečí? Posuďte. Otřesné důkazy, černé na bílém

Policejní přítomnost u jednání Rady ČT vyvolala nedávno pohoršení a odsouzení radní Hany Lipovské. A…