Ceny OSF za novinařinu: Respekt, ČT, Deník N. Samá Ukrajina

03.05.2023 22:15 | Zprávy

Nadace OSF již potřinácté ocenila ve středu 3. května novinářskou cenou nejlepší novináře za rok 2022. Mezi nominacemi dominovalo téma ruské agrese na Ukrajině a prezidentské volby. Mezi oceněnými jsou Petra Procházková z Deníku N, Ondřej Kundra a Tomáš Brolík z Respektu nebo Michal Kubal a Vojtěch Hönig.

Ceny OSF za novinařinu: Respekt, ČT, Deník N. Samá Ukrajina
Foto: Youtube
Popisek: Nadace OSF ocenila Novinářskou cenou nejlepší příspěvky uplynulého roku.

Ceny se udělují v celkem čtrnácti kategoriích, do jedenácti z nich může nominovat veřejnost. Mezi nominacemi dominovalo téma ruské agrese na Ukrajině a prezidentské volby.

V kategorii psané žurnalistiky se udělují tři ceny. Cenu za nejlepší rozhovor získala Petra Procházková z Deníku N za interview s ruským politologem.

Ocenění za nejlepší psanou reportáž si odnesli Ondřej Kundra a Tomáš Brolík z Respektu za téma vyšetřování válečných zločinů.

Ocenění za nejlepší psaný komentář dostal Stanislav Biler z on-line magazínu JÁDU za text, ve kterém vystupuje proti způsobu fungování současné společnosti. Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek natočili Adéla Paclíková, Ondřej Golis a Petr Orozovič z ČT1 na téma ruských špionážních postupů v Evropě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Měli by tomu říkat Cena za presstituci, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVladimír Kozák , 04.05.2023 9:46:57
Bylo by to výstižnější. Ale v podstatě jde o překládání ukrajinské propagandy do češtiny, takže - není to spíš překladatelská než novinářská cena?

|  5 |  0

Další články z rubriky

Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

8:35 Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

TÝDEN V MÉDIÍCH Ve skutečnosti nejde o Jana Součka, ale o Václava Moravce. Petr Žantovský popisuje d…