Cenzura, mazání... Markéta Šichtařová ví víc

27.01.2020 11:16

Progresivisté se nás snaží převychovat, tvrdí ekonomka Markéta Šichtařová na svém blogu na serveru iDNES.cz. Její text je věnován médiím a tomu, jakou pozici mají nemainstreamová média.

Cenzura, mazání... Markéta Šichtařová ví víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová
reklama

Šichtařová se v úvodu blogu zamyslela nad tvrzením Hospodářských novin, že pokud by se 20 největších dezinformačních serverů počítalo jako jedno médium, patřilo by k nejsilnějším v zemi. „O kolik peněz tím asi připravily ‚seriózní‘ servery?“ zeptala se.

Anketa

Chcete, aby v Česku proběhlo referendum o vystoupení z Evropské unie?

96%
4%
hlasovalo: 26970 lidí
„V tržní ekonomice by se novináři zamysleli, čím to je, že je lidé nechtějí číst a hledají alternativy. V centrálně řízené ekonomice by alternativy zakázali. My jsme někde mezi. Nemainstreamová média jsou povolena, ale stále víc ostrakizována. Začíná to tím, že jsou čtenáři i respondenti, kteří s nimi mluví (tedy poskytují jim rozhovory) opovrhováni,“ podotkla dále Šichtařová.
 
„Z pohledu obsahu mluví kritici alternativních zpravodajských serverů o míchání seriózních zpráv, senzací a dezinformací. Což je podle mne klasická definice bulváru. U bulváru taky člověk musí počítat s tím, že ne všechno musí být pravda,“ poznamenala ekonomka a ptala se mimo jiné na to, zda fobie z dezinformací a z prokremelské propagandy není předimenzovanou paranoiou jako strach z pavouků či z choroboplodných zárodků na každé klice.
 
„Lidé, kteří si u nás předsevzali boj s internetovými trolly či dezinformátory, si říkají elfové. A tito elfové vysledovali, že proruská propaganda prý obsahuje čtyři body: Zaprvé, boj proti NATO a vykreslování NATO jako světového agresora. Zadruhé, boj proti EU. Zatřetí, boj proti USA. A začtvrté, proruské vidění světa a glorifikaci Vladimira Putina,“ uvádí šichtařová.
 
„Je vskutku zajímavé, co všechno podle některých elfů může spadnout pod proruské vidění světa. Může se tu ocitnout třeba i kritika současného liberálního přístupu ke genderu. Takže pokud se někdo domnívá, že lidé se dělí na muže a ženy a jen zcela výjimečně se narodí jako transgender, už může být proruský. Pokud se někdo domnívá, že rodiče dítěte jsou jen otec a matka a nikoli rodič číslo jedna a rodič číslo dva, už může být označen za proruského. I s takovým názorem jsem se na sociálních sítích setkala,“ sdělila.
 
„I stane se čas od času – mohla bych jmenovat několik jmen – že ten a onen se nepohodne s nějakým elfem. Třeba osobně, nemusí ani jít o politiku. Vzápětí je na danou oběť zorganizován z řad elfů hon a daný zločinec, který se provinil odlišným názorem, je hromadně nahlašován pod nějakou záminkou Facebooku, až je jeho profil definitivně zablokován a po čase smazán. Možnost dovolání či vysvětlení nulová, protože Facebook zásadně na osobní úrovni s uživateli nekomunikuje. Někdo se nás prostě samozvaně rozhodl zařadit na černou listinu, potrestat a převychovat. Někdo, kdo si uzurpuje pravomoci státu. Tady ovšem skutečně demokracie už končí. Názory jsou opět cenzurovány,“ uzavřela.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aféra Fridrichová: Xaver otevřel stavidla. A na ČT se to valí. Celé to bylo jinak?

11:01 Aféra Fridrichová: Xaver otevřel stavidla. A na ČT se to valí. Celé to bylo jinak?

Mělo 168 hodin vysílat slova Jany Maláčové? Podle Nory Fridrichové určitě ano, prý je nezajímala spr…