Cenzura! ozval se Jaromír Soukup. Nenechá se umlčet

22.08.2019 12:03

Před nedávnem rada pro televizní a rozhlasové vysílání (RRTV) udělila TV Barrandov Jaromíra Soukupa pokutu, a nikoliv malou, 400 000 Kč. Protože podle Rady jednostraně informoval o jenom z největších zaměstnavatelů v ČR v Kauzách Jaromíra Soukupa. „Cenzura,“ brání se Soukup. A slíbil, že Kauzy Jaromíra Soukupa se vrátí. „Hromada lidí se po jeho zhlédnutí naštve,“ slíbil generální ředitel.

Cenzura! ozval se Jaromír Soukup. Nenechá se umlčet
Foto: Repro Facebook
Popisek: Jaromír Soukup chystá další díly Kauz
reklama

Kauzy Jaromíra Soukupa jsou podle deskripce na webu Televize Barrandov „oblíbený pořad, ve kterém se Jaromír Soukup věnuje nejen aktuálním politickým kauzám, ale i nepravostem, se kterými se setkáváme v běžném životě“. „Jediný publicistický pořad v Česku, kde vám naprosto přehledně vysvětlíme, jak to s těmi kauzami ve skutečnosti je. Srozumitelně vám také sdělíme, kdo je darebák a kdo hrdina. A dozvíte se také, jak proti těm, kteří vám ubližují, můžete bojovat,“ tvrdí TV Barrandov. S tímto zněním zřejmě nesouhlasila RRTV. Ve zdůvodnění totiž stojí:

Anketa

Schvalujete působení ministra zahraničí Tomáše Petříčka?

5%
95%
hlasovalo: 25088 lidí

„Dne 12. září 2018 od 21:25 hodin odvysílal na programu Televize Barrandov pořad Kauzy Jaromíra Soukupa. Provozovatel v předmětném vydání pořadu prezentoval pouze jeden vyhraněný pohled na problematiku působení nadnárodních společností v České republice a na státní investiční a dotační politiku. Pořad představoval jasný, předem stanovený postoj a nabídl pouze jednostranné interpretace zveřejněných informací, které se týkaly závažných politických otázek souvisejících s distribucí veřejných prostředků. Provozovatel se tak dopustil porušení povinnosti poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů.“

Celá zpráva ZDE

Soukup s udělením pokuty rozhodně nesouhlasí. „Radním se nelíbil jeden z dílů Kauz Jaromíra Soukupa. Já toto rozhodnutí považuji za snahu o cenzuru českého mediálního prostředí. Ve svých závěrech nesmíme být selektivní,“ tvrdí.

„A jedním z hlavních úkolů médií je právě hlídat podporu z veřejných zdrojů i to, jak se s těmito veřejnými prostředky zachází. Tuto kritiku médií musejí snést všichni příjemci veřejných peněz, ať už jde o automobilku Škoda Auto, nebo například o koncern Agrofert. I proto se naši právníci tímto rozhodnutím již zabývají a plánují se proti němu účinně bránit soudní žalobou. Někdo tu nechce slyšet pravdu. Ale kvůli tomu já mlčet odmítám!“ nastínil své další plány Jaromír Soukup. V dalším příspěvku slíbil, že Kauzy Jaromíra Soukupa se vrátí na konci srpna.

A včera informoval: „Radě pro rozhlasové a televizní vysílání se moje pořady a názory v nich nelíbí dlouhodobě. Nejvíc spadeno ale má na Kauzy Jaromíra Soukupa, kde upozorňuji na nehospodárné zacházení s veřejnými penězi. Realitou ale je, že Kauzy si neoblíbili jen radní, ale i diváci Barrandov tv. A tak jsem se rozhodl relaci do vysílání vrátit. Dnes jsme natáčeli první díl... Pořádně ostrý. Hromada lidí se po jeho zhlédnutí naštve. Ale jak se to říká... Za pravdu se člověk zlobí?“

Fotogalerie: - Vzkazy komunistům

Při pochodu příznivců iniciativy Milionu chvilek k...
Při pochodu příznivců iniciativy Milionu chvilek k...
Při pochodu příznivců iniciativy Milionu chvilek k...
Při pochodu příznivců iniciativy Milionu chvilek k...
Při pochodu příznivců iniciativy Milionu chvilek k...
Při pochodu příznivců iniciativy Milionu chvilek k...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubozí sudeťáci? Ne! Rok 1938, českou krev prolévali Němci. Jiří Kobza připomíná hrůzy, kterým čelili naši předci

10:04 Ubozí sudeťáci? Ne! Rok 1938, českou krev prolévali Němci. Jiří Kobza připomíná hrůzy, kterým čelili naši předci

V posledních letech se stále více mluví o divokém odsunu Němců z Československa. Během tohoto divok…