Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

05.03.2021 8:16 | Zprávy

Jasné slovo soudce. Česká televize musí bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové vyplatit 80 tisíc korun za lež, která zazněla v Událostech 8. ledna 2018. Rozsudek je pravomocný, jde totiž o rozhodnutí odvolací instance.

Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné
Foto: archiv
Popisek: Alena Vitásková

Na počátku roku 2018 v Událostech České televize zazněl lživý výrok o bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu, resp. o jejím trestním stíhání. Za to musí veřejnoprávní televize zaplatit Vitáskové 80 tisíc. Sama Vitásková požadovala půl milionu. Její právnička odůvodňovala požadavek sledovaností inkriminovaných Událostí. Tehdy večer je sledoval asi 1 milion diváků starších patnácti let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Ověřování věku pro používání chatovacích aplikací

Dobrý den, EU chce zavést povinnost ověřování věku pro používání chatovacích aplikací na telefonech a počítačích v rámci Chat Control. Jakým způsobem potom budou rodiče komunikovat se svými dětmi? Nemyslíte, že už to EU trošku přehání? Díky za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova garda nejvěrnějších odmítá předat moc v Česku

12:34 Fialova garda nejvěrnějších odmítá předat moc v Česku

Vláda kreatur, fašistů, komunistů, normální člověk ji musí odmítnout. Podobná slova se nyní ozývají …