České zrůdy, rasistický článek obscénního Václava Klause, koncentráky. Další kobercový nálet Jana Čulíka na Českou republiku

22.09.2015 11:35

Šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík se opět ve svém komentáři pouští do Čechů. A to kvůli uprchlické krizi. „Kde berou mnozí Češi tu drzost uprchlíky pořád kádrovat?“ ptá se. Podle něj však zákon hovoří jasně – státy i jednotliví občané mají povinnost poskytnout útočiště a ochranu osobám prchajícím před válkou a pronásledováním. „Jako by tomu někteří Češi záměrně nechtěli rozumět,“ řekl.

České zrůdy, rasistický článek obscénního Václava Klause, koncentráky. Další kobercový nálet Jana Čulíka na Českou republiku
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů
reklama

„Kde berou tu neuvěřitelnou drzost, aroganci a rasismus lidi, kteří prchají před násilím, sprostě kádrovat (přitom o nich nic nevědí a většinou jsou daleko méně vzdělaní než uprchlíci)? Kde se v póvlu lidových vrstev v České republice, podporovaném nemorálními a nelidskými politiky, bere taky ona sprostota, kdy namísto normální lidské reakce, totiž nabídnout pomoc, Čech spekuluje, co za to a zda to bude pro něho výhodné,“ píše rozhořčeně Čulík.

Následně hovoří o zrůdách, které pracují pro Policii ČR a Ministerstvo vnitra ČR, které porušují místní i mezinárodní zákony tím, že běžencům kradou peníze ušetřené na cestu.

Nezapomíná zkritizovat i exprezidenta Václava Klause. „A Václav Klaus má tu neuvěřitelnou neomalenost, že publikuje v německých novinách otevřeně rasistický článek, v němž vyjadřuje – naprosto bez jakýchkoliv faktů – názor, že se ‚uprchlíci do západní společnosti nikdy neintegrují‘. Ví Klaus, co dělá? Že publikuje otevřeně a nadřazeně rasistický článek v zemi, která má s rasismem ty nejhorší zkušenosti? Zkuste si v Klausově článku nahradit slovo ‚uprchlíci‘ slovem Židé... Klausova obscénnost se vám vybaví okamžitě,“ podotýká Čulík.

Původní text najdete ZDE.

Čulík zároveň konstatuje, že je nepřípustné, nelidské, nemorální a protizákonné diskriminovat lidi na základě kolektivní viny, kterou jim svévolně připisujeme, protože si myslíme, že by se nějak mohli chovat. „Nelíbilo by se vám, kdyby vás všichni šmahem považovali za nelidské rasisty, tak to nedělejte ani jiným,“ uvedl.

„Vyvraždí-li vašemu sousedovi zločinec polovinu rodiny a soused se na vás obrátí o pomoc v nouzi nejvyšší, je neuvěřitelně obscénní, začnete-li ho v té situaci kádrovat a uvažovat, zda je vaší pomoci hodný. Je to asi, jako kdyby se v roce 1945 vraceli z nacistických koncentráků zničení vyhublí lidé potřebující pomoc a vy byste řekli: Tak to pozor, to ne, jeho prastrýc v roce 1923 byl v Praze hnusný židovský kapitalista,“ podotkl Čulík a opřel se znovu do Klause. Dle něj není možné, aby byla vytvářena představa, že existují lidé druhořadé kategorie. „To vede ke vzniku koncentračních táborů. Tito lidé jsou lidé jako my. Často pravděpodobně vzdělanější a schopnější a světa znalejší. Je to vidět už z toho, že daleko větší procento než procento Čechů z nich mluví anglicky jako rodilí mluvčí,“ uzavřel s tím, že doufá, že v ČR se najde těch pár spravedlivých, kteří zachrání pověst českého národa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Budeš viset! A já se na to budu koukat." Kop. Flááák. Prááásk. Tříísk. Při zatýkání Havlova nejbližšího člověka StB vůbec poprvé popsala agresi, jaká se odehrála

4:39 „Budeš viset! A já se na to budu koukat." Kop. Flááák. Prááásk. Tříísk. Při zatýkání Havlova nejbližšího člověka StB vůbec poprvé popsala agresi, jaká se odehrála

CHARTA 77 Při listování archivními záznamy StB vyvstávají nové skutečnosti. Tou nejmarkantnější zůst…