Česko bude mít dalšího ombudsmana. Zřídí ho pražská koalice

04.01.2019 11:31 | Zprávy
autor: mp

Pražský magistrát zřídí funkci informačního ombudsmana. Na starosti bude mít vyřizování žádostí o informace v rámci svobodného přístupu k informacím. Měl by se jím stát právník Oldřich Kužílek. Vyplývá to z materiálu, který v úterý projednají pražští radní. Zprávu přinesla ČTK.

Česko bude mít dalšího ombudsmana. Zřídí ho pražská koalice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelstva hlavního města. Na programu byl mimo jiné i rozpočet na příští rok

Vedení města vzešlé z říjnových voleb rovněž plánuje ustavit funkci nočního starosty, který by řešil noční život zejména v centru Prahy.

Informační ombudsman má být garantem svobodného přístupu k informacím. Možnost dostat se k informacím je podle dokumentu v zájmu Pražanů i jednotlivých institucí a organizací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vachatová

Hájíte Vachatovou. Co z toho, co se o ní psalo nebo vysílalo není pravda? To se dnes nesmí vyvolení snad kritizovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udělování cen Anděl se zvrhlo. Umělci začali nadávat na vládu

8:55 Udělování cen Anděl se zvrhlo. Umělci začali nadávat na vládu

Babiš, Okamura, Klempíř, Turek a Motoristé. Ti všichni to schytali na vyhlašování hudebních Cen Andě…