Česko dnes navštíví předseda rakouské Spolkové rady. V Plzni si zajde na fotbal

05.11.2015 6:38

V Praze dnes zahájí návštěvu Česka předseda rakouské Spolkové rady Gottfried Kneifel. Bude jednat s předními českými politiky, především o migraci. V Plzni si také zajde na fotbalový zápas Evropské ligy mezi Viktorií a vídeňským Rapidem.

Česko dnes navštíví předseda rakouské Spolkové rady. V Plzni si zajde na fotbal
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka
reklama

Kneifela dnes na Pražském hradě přijme prezident Miloš Zeman, se kterým bude mluvit podle mluvčího Jiřího Ovčáčka především o migrační krizi. Kneifel si také prohlédne Pražský hrad, potká se s rakouským velvyslancem Ferdinandem Trauttmansdorffem a předsedkyní Meziparlamentní skupiny ČR - Rakousko Janou Fišerovou.

Odpoledne šéf horní komory rakouského Parlamentu odjede do Plzně, kde se setká s tamními představiteli a večer si zajde na zápas fotbalové Evropské ligy mezi Plzní a vídeňským Rapidem. Během utkání se neformálně setká s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD).

Další politická jednání má Kneifel naplánovaná na pátek, schůzku bude mít mimo jiné s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). "Hlavními tématy jednání budou česko-rakouské vztahy a spolupráce České republiky a Rakouska v rámci středoevropského regionu, dopravní infrastruktura a uprchlická a migrační krize," sdělila ČTK Alena Kovářová z tiskového oddělení Úřadu vlády ČR.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…