Česko má zájem o ekonomické vztahy s Tchaj-wanem, shodli se nejvyšší ústavní činitelé

29.09.2020 20:25

Nejvyšší ústavní činitelé se na dnešní schůzce v Lánech bez předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) shodli na tom, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o prohloubení přínosu ekonomických či kulturních vztahů s Tchaj-wanem. Nepovažují to za zásah do diplomatických styků s Pekingem, píší Lidovky.cz.

Česko má zájem o ekonomické vztahy s Tchaj-wanem, shodli se nejvyšší ústavní činitelé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil
reklama

„Rozvoj vztahů s Čínou v souladu s prohlášením o strategickém partnerství z roku 2016 a na základě vzájemného respektu, výhodnosti a úctě ke svrchovanosti druhé strany je v zájmu ČR a cestu předsedy Senátu na Tchaj-wan nelze pokládat za jakoukoli změnu v této politice,“ uvedli ústavní činitelé ve svém prohlášení.

Následně dodali, že součástí české politiky jedné Číny je i zájem o další prohloubení přínosu ekonomických, vědecko-výzkumných či kulturních vztahů s Tchaj-wanem. Tento zájem o hlubší přínos nepovažují „za zásah do diplomatických styků s Pekingem“.

Ústavní činitelé se dnes sešli na schůzce k otázkám české zahraniční politiky. Poradu svolal prezident Zeman, zúčastnili se jí premiér Andrej Babiš, předseda Sněmovny Radek Vondráček (oba ANO), ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zahraničí Tomáš Petříček (oba ČSSD) a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…