Česko se pořád může připojit k žalobě kvůli MUS, hájí se ministerstvo

23. 12. 2011 16:53

Česko se podle ministerstva financí pořád ještě může připojit k žalobě okolo Mostecké uhelné. Švýcarský federální soud totiž zamítl pouze jednu z možností, jak by se Česká republika připojila. Pořád tedy zbývají ještě tři možnosti.

Česko se pořád může připojit k žalobě kvůli MUS, hájí se ministerstvo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž k Mostecké uhelné
reklama

Server Českápozice.cz dnes zveřejnil informaci, že Česká republika se nebude moci připojit k žalobě kolem Mostecké uhelné (MUS). Vycházel z článku ve švýcarském deníku Le Temps. Ministerstvo financí ale tuto verzi odmítá.

„Nejedná se o zamítnutí civilní žaloby, kterou Ministerstvo financí podává na základě podkladů, které obdrželo od státního zastupitelství. Jedná se pouze o zamítnutí prominutí termínů definovaných v novém trestním zákoníku Švýcarské konfederace, který platí od 1. 1. 2011,“ uvedl Ondřej Jakob, mluvčí ministerstva.

„Byly definovány celkem 4 alternativy, kdy se může Česká republika připojit jako strana poškozená. Rozhodnutím švýcarského soudu z tohoto týdne byla zamítnuta pouze jedna z nich,“ odmítl tvrzení, že by se Česko nemohlo ke švýcarské žalobě připojit.

V odůvodnění, proč se Česko nemůže připojit k civilní žalobě, kritizuje federální soud v Bellinzoně, jak s nimi české úřady komunikovaly. Žádost prý byla zamítnuta v pondělí 19. prosince. Podle švýcarského novináře oznámí soud svůj verdikt oficiálně příští týden a Česko bude mít deset dní na odvolání.

Kvůli případu je nyní zablokováno v přepočtu 12,2 miliardy korun na švýcarských účtech. Je ale pořád možné, že Česko neuvidí ani korunu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…