Česko si nevede dobře. Někdo v Bruselu nám to možná omlátí o hlavu, varoval Telička

27.06.2017 17:40 | Zprávy
autor: mp

V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu usedl proti moderátorovi Janu Moláčkovi český europoslanec zvolený za hnutí ANO Andreje Babiše, místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička. Česká republika podle jeho názoru prosazuje krátkozraké politické postoje a neuvědomuje si, že vyjednávací pozice naší země v EU je čím dál slabší. On nám asi nikdo nic nebude chtít mlátit o hlavu, i když někteří možná ANO, varoval Telička.

Česko si nevede dobře. Někdo v Bruselu nám to možná omlátí o hlavu, varoval Telička
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na přednášce pro studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava

„My jsme součástí Evropské unie a můžeme být aktivní součástí nebo určitě aktivnější, ale cítím tady určitou pachuť vztahů s Českem z minulosti. V tuhle chvíli je to pachuť a také určité emoce, které teď vyvolávají ty blížící se volby,“ upozornil hned v úvodu Telička.

V případě kvót je podle Teličky názor České republiky správný. Host je přesvědčen, že u kvót bylo od počátku jasné, že budou štěpit Unii, a je přesvědčen, že také bylo jasné, že tento systém nebude fungovat.

„Otázka ovšem je, jak Česká republika umí prosazovat své záměry a alternativní návrhy... Když řeknete A, tak také musíte umět říct B, C, D, E, F a musíte pro to najít podporu,“ konstatoval Telička. Právě tohle zkrátka čeští politici nezvládají. Vede to k tomu, že nejsme schopni prosazovat své názory, ale také je naše role v EU marginalizována.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…