Čeští velvyslanci ze zemí postižených uprchlickou krizí se budou v Praze radit se Zaorálkem

10.11.2015 6:14 | Zprávy
autor: vam, čtk

Čeští velvyslanci ze zemí nejvíce postižených uprchlickou krizí budou dnes v Praze pokračovat v jednání o migraci. Na poradu do Černínského paláce přijeli ambasadoři ze zemí Blízkého východu, severní Afriky, ale i Maďarska, Rakouska či Německa, aby v souvislosti v migrační krizí podali aktuální zprávu o situaci v jejich působišti. Informace ze zdrojových, tranzitních i cílových zemí současné migrační vlny, mají přispět ke stanovení dalšího postupu ČR.

Čeští velvyslanci ze zemí postižených uprchlickou krizí se budou v Praze radit se Zaorálkem
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek na diskusním setkání s občany v Olomouci

Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) využije rady velvyslanců i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na migračním summitu EU-Afrika ve středu a ve čtvrtek na Maltě a dostane je také Bezpečnostní rada státu. Podle Zaorálka ze schůzky velvyslanců, o kterou MZV požádal premiér, vzejdou též podklady k případným změnám české zahraniční politiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Umělkyně Kerekes: Babiš není Fico. Chce evropské peníze

21:35 Umělkyně Kerekes: Babiš není Fico. Chce evropské peníze

Viktor Orbán je zklamaný muž, který skončil v opozici, Andrej Babiš pragmatik závislý na evropských …