Chceme Chalífát na celém světě, říká agent islamistů

06.09.2015 19:30

Agent Islámského státu ve vyjádření pro server britského deníku Express konstatuje, že na Západ tajně pronikly tisíce stoupenců radikálů, kteří jsou připraveni rozpoutat peklo v odvetě za nálety, které uskutečňují Spojené státy a jejich spojenci proti Islámskému státu.

Chceme Chalífát na celém světě, říká agent islamistů
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu
reklama

„Naším snem je, aby Chalífát existoval nejen v Sýrii, ale na celém světě. A dá-li Bůh, nastane to brzy,“ prohlašuje agent s tím, že na Západě je už dnes na 4 000 bojovníků, kteří jsou připraveni v příhodném okamžiku udeřit. Na starý kontinent se dostali spolu s uprchlíky, kterých je tolik, že je snadné se mezi nimi schovat. Využívají navíc evropské otevřenosti.

Celý text v angličtině najdete zde

Z území Islámského státu přejdou bojovníci do Turecka a z Turecka spolu s dalšími uprchlíky za pomoci pašeráků např. na řecké ostrovy. Většina běženců přitom ze Sýrie utíká právě kvůli teroru Islámského státu a občanské válce.

Nesmíme také zapomínat na to, že radikálové vyzývali k prolévání krve v Evropě např. během měsíce ramadánu. Jestliže existuje alespoň malá možnost na prolití západní krve, souvěrci radikálů by se jí prý měli chopit. Západ ovšem může adekvátně zareagovat tím, že se Islámský stát pokusí porazit vojensky. To sice hrozbu úplně neeliminuje, ale aspoň ji sníží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…