Chceme migrantům skutečně pomoci? Tak je zastavme, ještě než vyrazí. Psycholog zcela roztrhal příběh, který nám vyprávějí neziskovky

05.08.2017 21:34 | Zprávy

Psycholog Daniel Štrobl vyzval na serveru SecurityMagazín.cz k ohleduplnosti k běžencům. „Udělejme vše pro zastavení jejich migrace k nám,“ sdělil.

Chceme migrantům skutečně pomoci? Tak je zastavme, ještě než vyrazí. Psycholog zcela roztrhal příběh, který nám vyprávějí neziskovky
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Přístup do jednoho z legálních táborů

Štrobl, jenž se dle svých slov hlásí mezi pražskou kavárnu, o sobě tvrdí, že má sice sociální cítění, ale k neziskovým organizacím je přinejmenším obezřetný. Levicové smýšlení prý také nemá, místo toho volí konzervativní strany.

„V tomto duchu se nese i můj postoj k řešení uprchlické krize. Není mi lhostejný osud trpících na Blízkém a Středním východě, popřípadě v Africe, ale jsem jednoznačně proti tomu umožňovat těmto lidem neřízenou imigraci do Evropy. Možná to bude znít zvláštně, ale odmítám vítací politiku právě proto, že s lidmi, kteří do Evropy míří, soucítím,“ nechal se slyšet Štrobl. 

A dal se do objasňování svého  názoru. „Chápu, že představa veselé a šťastné Evropy, plné lidí různých ras a náboženství, je lákavá. I mně by se docela líbila, ale otevřením stavidel migrace toho nedosáhneme. Máme za lidi, kterým zde dáme azyl, do značné míry zodpovědnost. A co jim můžeme nabídnout? Vyhlídky na život na okraji společnosti, zcela bez vlivu na okolní prostředí, a závislost na sociálních dávkách. To je vražedný koktejl,“ míní Štrobl. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

21:41 Proč se bát Rusů? Kdo rozpoutal všechny války? Na Klárově se připomínala Osvětim i generál Svoboda

„Nemělo by se zapomenout na hrdiny bojující za naši vlast. Jezdíme na veškeré pietní akty,“ sdělil j…