Chcete obnovu Sovětského svazu. A obsadí nás někdy opět Rusko? Takto rázně komunista Ondráček smetl dotazy veřejnosti

28. 8. 2018 17:24

Z PROFILŮ Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček zase jednou usedl k počítači a odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se k otázce, zda je možné, že se obnoví Sovětský svaz. Není přitom bez zajímavosti, že ruský prezident Vladimir Putin označil rozpad SSSR za největší tragédii 20. století. Dvěma světovým válkám navzdory.

Chcete obnovu Sovětského svazu. A obsadí nás někdy opět Rusko? Takto rázně komunista Ondráček smetl dotazy veřejnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Při svém rezignačním projevu označil Zdeněk Ondráček poslance pravého spektra poslanecké sněmovny za demokratickou žumpu
reklama

Čtenář Pavel Zelený na úvod svého dotazu napsal, že šéf komunistů Vojtěch  Filip vědomě lhal. Narážel pravděpodobně na popis sovětské okupace Československa. Předseda KSČM prohlásil, že vinu za okupaci nenesli Rusové, ale Ukrajinci, protože i Leonid Brežněv, nejmocnější muž v Sovětském svazu na konci 60. let a po celá léta 70., byl Ukrajinec.

Pan Zelený k tomu přičinil komentář.

„Nejde přece vykládat lži. Mohu mlčet, ale ne lhát. A jestli někdo lže a lži šíří, je podle mě namístě se proti tomu ohradit. Samozřejmě za předpokladu, že s ním nesouhlasíte. Mě by zajímala ještě jedna věc. Chtěli byste, aby se obnovil Sovětský svaz, a myslíte, že nás Rusko někdy opět obsadí? Jinak totiž nechápu, proč upřednostňujete zájmy Ruska nad ČR. Děkuji,“ napsal.

Ondráček se proti tomu ohradil. V první řadě by prý rád věděl, jestli se čtenář stejně vehementně ohrazuje proti lžím, které podle komunisty šíří česká veřejnoprávní média. Upozornil tazatele také na to, že o některých věcech nemusí mít člověk dost vědomostí a může se mu zdát, že druhý člověk, který tyto vědomosti má, lže. A to asi bude tento případ, míní zákonodárce.

Pan Zelený také položil otázku, zda by si poslanec přál, aby Sovětský svaz povstal z popela.

„Většina republik bývalého SSSR přešla po jeho rozpadu do nového uspořádání, a to SNS, kde jsou více respektovány národnostní zájmy, tradice, ale i odlišnosti jednotlivých republik se společným zájmem vzájemné spolupráce a volného obchodu. Velmi dobře si umím představit přeměnu byrokratické a nefunkční EU v něco podobného a státy V4 to také navrhují. Rusko jako nástupnický stát SSSR vzniklo na konci roku 1991. Ono tedy ČR nikdy neobsadilo. Když už tedy nechcete, aby se nešířily lži, začněte zde a uvádějte pravdu. Jako vaši lež musím označit i to, že upřednostňuji zájmy Ruska nad ČR. Dodejte mi k tomu jeden konkrétní důkaz, kde bude patrné, že tak činím. Jinak lžete vy a proti tomu je třeba se ohradit,“ napsal Ondráček.

„Mezi námi bude zásadní rozdíl v tom, že já uznávám to, co máme napsáno na standartě prezidenta ČR, tedy že Pravda vítězí, kdežto vy se držíte Havlova výroku, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Nyní jste ve fázi, že bojujete se lží a nenávistí, ale bohužel neznáte a zřejmě ani nehledáte pravdu. Přeji hezký den plný pravdy,“ pokračoval poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

8:44 Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista…