Chovanec zvýšil ostrahu ministerstev a sídla prezidenta. Nebezpečné obálky přišly ze dvou zemí

28.11.2014 10:31

Ústřední krizový štáb dnes na svém zasedání rozhodl o zvýšení ostrahy všech ministerstev a sídla prezidenta, přičemž tato opatření jsou účinná okamžitě poté, co o nich bylo rozhodnuto. Od roku 2006 se hasiči zabývali čtyřmi tisíci podezřelých obálek. Z tohoto množství ale jen dvě byly nebezpečné. Po jednání krizového štábu to v pátek dopoledne uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Chovanec zvýšil ostrahu ministerstev a sídla prezidenta. Nebezpečné obálky přišly ze dvou zemí
Foto: red
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec
reklama

Současně budou všem státním institucím rozeslány informace o tom, jak podezřelé dopisy vypadají. Chovanec připustil, že tyto informace budou dány například na webu Ministerstva vnitra k dispozici široké veřejnosti.

Dnes dopoledne dorazil na Ministerstvo vnitra další podezřelý dopis. Podle Chovance se jednalo o obálku „s bublinkami“. Jestli obsahovala jed, bude známo již dnes, detailní rozbor bude ukončen do tří dnů.

Dopis, který obdrželo Ministerstvo zahraničních věcí před dvěma dny, ale podle Chovance nebezpečnou látku neobsahoval.

Obálky s jedem přišly ze Slovinska a ze Švédska

Jediné dva dopisy, které jed obsahovaly, přišly na Ministertvo vnitra a Ministerstvo financí. Jedna z těchto obálek byla odeslána ze Slovinska, druhá ze Švédska.

Podle Chovance vyšetřování počítá s různými motivy. Například s tím, že pachatel či pachatelé se snaží vydírat stát za účelem získání peněz, nebo může jít také o snahu destabilizovat bezpečnostní situaci v ČR.

Zasílání podezřelých obálek ale ubírá peníze daňovým poplatníkům už teď. Všechna opatření spojená s výjezdy hasičů a testováním každé podezřelé zásilky stojí řádově desetitisíce korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…