Chrlení zbytečných vysokoškoláků je mimo mísu. Chybí řemeslníci, píše Zdechovský z KDU-ČSL

25.02.2014 10:31 | Zprávy
autor: adr

Kandidát do Evropského parlamentu na kandidátce KDU-ČSL Tomáš Zdechovský rozsáhle odpověděl na několik dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Řeč byla tentokrát o tom, nakolik vzdělání zvyšuje šance prosadit se na trhu práce, jak regulovat exekutorské poplatky nebo také o problematice obětí trestných činů či tzv. stalkingu.

Chrlení zbytečných vysokoškoláků je mimo mísu. Chybí řemeslníci, píše Zdechovský z KDU-ČSL
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

První dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz s pseudonymem Wally směřovaný na lidoveckého kandidáta Tomáše Zdechovského se týkal „řádění justičně exekutorské mafie".

„Co hodláte dělat s oběťmi řádění justičně exekutorské mafie? Potažmo, když tato si schválila příslušné zákony tak, aby byla beztrestná? Navrhuji rehabilitaci Hitlera - i on dělal všechno V SOULADU S PLATNÝMI ZÁKONY, stejně jako se to děje i v tomto státě..." napsal s jistou mírou nadsázky uživatel.

Zdechovský je přesvědčen, že se v tomto případě dá nějak zasáhnout, protože poplatky exekutorů v Polsku, Německu nebo Dánsku jsou výrazně nižší než v České republice. „Současný stav, kdy se z několikastovkové pokuty stane statisícová částka, musí skončit. Jinak o právu v tomto státě si myslím své a z mých názorů je pochopitelné, že to není nic valného," odpověděl kandidát.

Otázku čtenáře a celou odpověď Tomáše Zdechovského najdete ZDE.

Čtenář Martin Beneš svojí otázkou reagoval na anketu, kterou Zdechovský připojil pod svůj článek. V ní se uživatelů serveru ptal, kdo podle jejich názoru má větší šanci najít uplatnění na trhu práce, zda lidé se vzděláním, nebo ti bez něj. Beneš s takovou kategorizací příliš nesouhlasí, jak dává najevo ve svém dotazu. Sám chtěl hlasovat, ale pouhé dvě možnosti mu přišly příliš omezené.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…