Chrochtání chrání kmotry i velký byznys. Takto funguje „kouzelná skříňka“

23.10.2014 14:08

Známý severočeský kmotr Alexandr Novák, který si odpykává za mřížemi čtyřletý trest za korupci, se ocitl před soudem jako svědek v další korupční kauze. Před tím, aby sám usedl na lavici obžalovaných, ho pravděpodobně zachránil přístroj Druid D06. Černá krabička způsobí, že jednající osoby neuslyší ani člověk, který sedí vedle nich. Server Lidovky.cz přináší vysvětlení, jak přesně přístroj funguje.

Chrochtání chrání kmotry i velký byznys. Takto funguje „kouzelná skříňka“
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Někdejší senátor ODS Alexandr Novák
reklama

Lidé, kteří spolu chtějí nerušeně jednat, vytáhnou přístroj z kufříku, nasadí příslušná sluchátka s mikrofony a spustí zařízení. Vzájemně se perfektně uslyší, ale jinak krabička produkuje tak výrazný hluk, jenž lze přirovnat ke chrochtání, že diskutující osoby neuslyší ani někdo, kdo sedí vedle nich.

„V zařízení je šest výkonných reproduktorů, které dávkují přesně vypočítaný ruch, jenž se náhodně mění v určitém algoritmu, aby se to nedalo vypočítat. To znamená, že třeba slovo ‚ahoj‘ se pokaždé ruší trochu jiným ruchem,“ vysvětlil technický princip zařízení expert Pavel Maletínský.

Na jednom přístroji může takto nerušeně hovořit až šest osob. Zároveň je možné propojit dva přístroje, takže spolu může utajeně hovořit až dvanáct osob. Expert poznamenává, že zařízení možná pomáhá i podvodníkům, ale užívá se především v obchodním styku, když je třeba projednat drahý obchod nebo strategii dalšího směřování firmy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…