Chtějí Trumpa! Mám roušku? Nemluví se mnou! „Venkov” USA zničil novinářku. Ta koukala

30.01.2021 18:58

Překvapení se dočkala americká reportérka Tara Palmeriová, když se vypravila zkoumat politickou atmosféru v americkém státě Wyoming. V tradičně republikánském státě nenašla nikoho, kdo by podpořil tamní republikánskou kongresmanku Liz Cheneyovou, která ve Sněmovně reprezentantů hlasovala pro sesazení Donalda Trumpa z pozice prezidenta. Ještě větším šokem pro mladou reportérku byly názory místních na covid-19.

Chtějí Trumpa! Mám roušku? Nemluví se mnou! „Venkov” USA zničil novinářku. Ta koukala
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý americký prezident Donald Trump

Demokraté a liberálové obecně nemají v odlehlém a řídce osídleném Wyomingu, přezdívaném „Kovbojský stát“, tradičně šanci na úspěch. 67 % místních se registruje jako republikáni a podle toho i hlasují – Donald Trump v loňských prezidentských volbách získal skoro 70 % hlasů.
 
Ve Sněmovně reprezentantů, dolní komoře Kongresu USA, Wyoming zastupuje Liz Cheneyová, starší dcera Dicka Cheneyeho, viceprezidenta z období George W. Bushe. A Cheneyová byla jedním z deseti republikánských členů Sněmovny, kteří podpořili ústavní žalobu na Trumpa. V ní mu dávají za vinu, že svou rétorikou inicioval lednový útok davu svých příznivců na Kongres. Trump už sice řádně opustil Bílý dům, tudíž z něj nemůže být odvolán, nicméně proces „impeachmentu“ bude pokračovat v Senátu, a pokud v jeho rámci bývalý prezident bude uznán vinným, nebude se moci už nikdy ucházet o místo, které byl nucen přenechat Joeu Bidenovi.
 
Kongresmanka Cheneyová za podporu žaloby na Trumpa dostala vyčiněno od Republikánské strany. A reportérka deníku Politico Tara Palmeriová se vypravila právě do Wyomingu, domovského státu Cheneyové, aby zjistila, co si místní o jejím kroku myslí.
 
Výsledek? Nenašla vůbec nikoho, kdo by se Cheneyové za hlas proti Trumpovi zastal. „Lidé tam nechtějí slyšet vůbec nic proti Trumpovi. Ve skutečnosti, čím víc je mimo média, tím víc se z něj stává mučedník,“ konsternovaně sdělila ve vysílání televize MSNBC.
 
 
Cheneyovou podle jejího svědectví lidé buď vůbec neznali, nebo na její adresu spílali. „Vyslovila jsem její jméno v železářství a křikli na mě výhrůžku,“ sdělila reportérka. V drtivé většině se od místních v Cheyenne, hlavním městě státu, dozvěděla, že hlas Cheneyové pro sesazení Trumpa nebyl hlasem pro Wyoming a že kongresmanka musí odejít.
 
„Spousta lidí mi řekla, že ani nejsou republikáni, ale prostě jsou pro Trumpa. Myslím, že jeho základna sílí. A myslím, že jeho impeachment by je jen posílil v jejich přesvědčení,“ uvedla také. Lidé si prý myslí, že nepokoje u Kapitolu byly inscenované, a vůbec o tom nepochybují.
 
 
Reportérka byla vyvedena z míry i tím, že valná většina obyvatel Wyomingu, se kterými mluvila, nenosí roušky a někteří se s ní odmítli bavit, pokud si roušku nesundá, a to včetně tří sedmdesátiletých rančerů. Covid prý místní neberou vážně, čísla mrtvých na něj mají za zfalšovaná a od jednoho z mužů se prý dozvěděla, že covid prodělal a „zažil už i horší kocoviny“. Stejně tak lidé ve většině nevěří vakcíně proti koronavirovému onemocnění.
 
Je to tam jak v jiném světě, sdělila novinářka na závěr televizního vystoupení s tím, že je velký rozdíl mezi smýšlením ve Washingtonu a mimo něj.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým?  Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

22:03 Chcete prohlásit prezidenta nezpůsobilým? Advokátka sepsala senátorům, co všechno je třeba. Nepotěší je

Senátní komise pro ústavu udělala první krok k převedení pravomocí prezidenta na jiné ústavní činite…