Čína sleduje prominentní Čechy, píší naši novináři. Plán pro budoucnost

16.09.2020 19:34

Podle informací serveru Aktuálně.cz shromažďuje Čína informace o stovkách prominentních Čechů. O ministrech, jejich rodinách včetně dětí, ale také o policistech, kteří z hlediska čínských komunistů mohou být v budoucnu využiti. Informace prý sbírala firma napojená na armádu.

Čína sleduje prominentní Čechy, píší naši novináři. Plán pro budoucnost
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čínská armáda
reklama

Anketa

Bojíte se COVIDu-19? (Ptáme se od 16.9.2020)

41%
59%
hlasovalo: 21069 lidí
Čínští komunisté ve velkém schraňují informace o osobách, které by možná mohly na Západě v budoucnu využít. Ukazují to informace uniklé z databáze, kde se najdou i Češi – ministři, ale i policisté a jejich rodiny. Nechybí ani informace o jejich dětech. O Češích se prý informacxe sbírají asi od roku 2017. Mělo se tak dít přes firmu Zhenhua Data Technology. Na její aktivity upozornil whistleblower, který předal informace Američanům.

Mezi analyzovanými osobami lze najít šéfa BIS Michala Koudelku, bývalého ministra spravedlnosti za hnutí ANO Roberta Pelikána, stávajícího ministra obrany za hnutí ANO Lubomíra Metnara nebo šéfa poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Čínští komunisté prý věnovali pozornost i Hradu a analyzovali vystupování a okolí prezidenta Miloše Zemana.

 Sbírané informace se mají týkat příbuzenských vztahů zájmových osob, jejich vystupování na veřejnosti, ale také sledování sociálních sítí dotčených subjektů.

V části uniklé databáze, kterou Aktuálně.cz získalo, jsou jména sedmi stovek Čechů. Velmi pravděpodobně přitom jde jen o fragment toho, co čínský armádní kontraktor shromažďoval,“ napsal server s tím, že v databázi informace o 2,4 milionu sledovaných osob. BIS už uniklá data z čínské databáze analyzuje. „V roce 2017 tak (Číňané) zaevidovali třeba dnes teprve čtyřletého syna nyní už bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Ten se o rok dříve postavil za svého lidoveckého kolegu Daniela Hermana, který na ministerstvu kultury přijal tibetského duchovního vůdce dalajlamu,“ doplnil server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpořil Kúdelu, dostal trest. „Tabule je černá“ – nesmíte říct. Další šoky Čechů v Británii

11:32 Podpořil Kúdelu, dostal trest. „Tabule je černá“ – nesmíte říct. Další šoky Čechů v Británii

Verdikt stopky na deset zápasů od UEFA nepůsobí problémy jen Ondřeji Kúdelovi, který ho obdržel. Kdy…