Církevní restituce: Duka udělal ústupek kvůli povodním

15.07.2013 14:21

Kvůli pomoci lidem, které postihla povodeň, má podle kardinála Dominika Duky katolická církev v rámci majetkového vypořádání zájem o dluhopisy. Peníze by tak byly vládě okamžitě k dispozici a mohly by zamířit k těm, kteří je potřebují.

Církevní restituce: Duka udělal ústupek kvůli povodním
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Chrámu svatého Víta na Pražském hradě sloužil kardinál Dominik Duka půlnoční bohoslužbu
reklama

S informací přišel server Novinky.cz. „V současnosti jednáme s příslušnými úřady, že namísto větší části peněz, rozpočtovaných na finanční kompenzaci pro katolickou církev, přijmeme státní dluhopisy. Dáváme vládě možnost, aby s penězi, které by nám jinak vyplatila, naložila podle svého uvážení, třeba i na likvidaci následků povodní a aby nám je vyplatila až v dobách pro státní rozpočet příhodnějších,“ uvedl kardinál v dopisu, který adresoval hnutí Občané městu, město občanům.

Hnutí nedávno apelovalo na kardinála, aby katolická církev uvolnila část svých finančních prostředků právě na boj s následky ničivých povodní. Kardinál dále v písemné odpovědi uvedl, že církev samozřemě hodlá v charitativní práci pokračovat a bude například ze získaných peněz podporovat službu Charity ČR. Hnutí navrhovalo církvi, aby vynaložila na boj s následky povodní miliardu, podle Duky je ale možné, že ve výsledku bude vynaložená částka mnohem vyšší. „Věříme, že za dobu trvání majetkového narovnávání se bude jednat o částku několikanásobně vyšší než je vámi navrhovaná miliarda,“ uvedl v odpovědi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přijeď. Dálnice ti bude úzká.“ Hospody s testem: Co národ rozjel, Babiš do Čau lidi nedá

10:07 „Přijeď. Dálnice ti bude úzká.“ Hospody s testem: Co národ rozjel, Babiš do Čau lidi nedá

Zpráva o povinném testování na zahrádkách hospod v případě, že se zákazník nemůže prokázat očkováním…