Církevní restituce? Tunel, za který by někdo měl jít do kriminálu, myslí si Chaloupka

29.04.2012 8:46

Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka dal vládě důvěru. Nebude ji však podporovat ve všem – například pro církevní restituce ruku nezvedne. Přesto se mu ale zdá současná vláda jako lepší řešení než předčasné volby.

Církevní restituce? Tunel, za který by někdo měl jít do kriminálu, myslí si Chaloupka
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka
reklama

„Rozhodně nebudu hlasovat pro církevní restituce, tak jak jsou, ani pro zvýšení DPH. Odmítám další daňové zatěžování podnikatelů. Jakékoliv zvyšování daní je mi proti srsti,“ řekl Chaloupka v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Domluvy u mešního vína

„V současné podobě je to tunel, za který by někdo měl jít do kriminálu. Je to, jako kdybychom se domluvili na ceně domu a vy jste mi za něj zaplatil, aniž byste věděl, jak vypadá. To jsou církevní restituce. Pan Kalousek zkrátka zkouší, co je schopen protlačit sněmovnou a co je tento národ schopen snést,“ dodal.

Chaloupka uvedl, že by byl zastáncem restitucí v případě, že by existoval přesný seznam majetku zabaveného komunisty po roce 1948. „A ne, že si někdo u kafe nebo panáka mešního vína domluví, že je potřeba dostat pár set miliard a posléze na to napasuje nějaké majetky,“ upřesnil.

Chaloupkovo působení v Poslanecké sněmovně bude podle něj svobodnější – nemusí hlasovat ani s jednou ze stran. Z klubu VV vystoupí v případě, že strana udělá něco, co on sám bude považovat za nemorální. Nebo by také mohl být vyhozen ve chvíli, kdy nebude se stranou hlasovat.

Poslanec rozhodně popírá, že by vládu podporoval proto, aby nebyl vydán policii. „Podpořil jsem ji hlavně proto, že kdyby byly nové volby, nic se nezmění. Tento národ si už 20 roků volí ty stejné lidi, jednou tam sedí Sobotka, jednou Kalousek,“ objasnil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…