Cirkus a absurdní divadlo. Mimořádné volby jsou jediným řešením. Lídr ODS Fiala udeřil

05.05.2017 13:45

Mimořádné volby jsou podle předsedy ODS Petra Fialy jediným řešením. Vláda ve stávající koalici po tom, co předvedl premiér, nemůže fungovat, doplnil během tiskové konference s tím, že odvolání Andreje Babiše z pozice ministra financí je podle něj správným krokem.

Cirkus a absurdní divadlo. Mimořádné volby jsou jediným řešením. Lídr ODS Fiala udeřil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

„Již čtvrtým dnem jsme svědky politického cirkusu. Každým dnem dosahujeme nového, ještě hlubšího politického dna,“ zahájil tiskovou konferenci ODS k současné vládní krizi předseda strany Petr Fiala. „Přitom jsme stále teprve na začátku,“ varoval. Jde o hazardování s pověstí České republiky doma i v zahraničí,“ doplnil. Sobotkovy obraty kolem demise vlády pak označil jako absurdní. Udeřil ale i na Zemana. „Máme prezidenta, pro nějž se úřad hlavy státu stal soukromou zábavou a který se chová, jako by celá země byla jeho hračkou,“ sdělil novinářům. Opřel se ale i do Babiše, který se podle něj chová, jako by celé Česko bylo jeho firmou. „Není to nebezpečné?,“ položil novinářům řečnickou otázku Fiala.

Aktuální situaci Fiala přirovnal k cirkusu. Vrcholní představitelé státu na sebe podle něj útočí a paralyzují tak chod České republiky. „Jsme v situaci hluboké politické krize, která v důsledku mění poměr politických sil na české politické scéně,“ sdělil Fiala. Žádné pokračování vlády v dané sestavě podle Fialy nemůže fungovat. „Nedovedu si představit, že by vláda mohla dál fungovat,“ uvedl. „Přistupme k předčasným volbám a pojďme nechat rozhodnout občany. I zkrácení této vládní agonie, tohoto absurdního divadla o jednu třetinu stojí za to,“ doplnil.  

Návrh hlasování o nedůvěře vládě však podle Fialy nyní není pro ODS nejdůležitější. „Nejdůležitější je mluvit o mimořádném obsahu nahrávek, které byly zveřejněny,“ sdělil Fiala. „Koncentrace moci v rukou Andreje Babiše je obrovská. Jsem přesvědčen o tom, že stále více lidí se bude přiklánět k našemu názoru,“ doplnil. „Lidem musí být jasné, že je nutné tento chaos ukončit a to co nejdříve,“ řekl. „Všem aktérům tohoto absurdního divadla, vzkazuji, aby si šli popovídat s lidmi,“ uzavřel Fiala.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jok

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Cesta do pekla...“ Obyčejný chlap, co se živí rukama, dostal prostor v rádiu. Ekoaktivisty nepotěší

8:19 „Cesta do pekla...“ Obyčejný chlap, co se živí rukama, dostal prostor v rádiu. Ekoaktivisty nepotěší

Ochrana životního prostředí je jedním z hlavních témat dnešní doby. Do boje s klimatickou krizí se i…