Církve byly ožebračeny o majetek. A komunisté je nyní chtějí ožebračit znovu. S podporou Babiše, zlobil se v rádiu Herman

13. 4. 2016 17:40

Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr kultury Daniel Herman. Ten s Helenou Šulcovou mluvil o církevních restitucích, o roli KSČM v současné vládě i o předávání cen Anděl, na kterém vystoupili umělci proti Zemanovi.

Církve byly ožebračeny o majetek. A komunisté je nyní chtějí ožebračit znovu. S podporou Babiše, zlobil se v rádiu Herman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Církve podle Hermana byly „ožebračeny“ o majetek a nyní je chtějí komunisté ožebračit znova, tentokrát již s podporou Andreje Babiše. Babiš Hermanovi údajně však řekl, že se o tom chce bavit v rámci koalice.

„Každý poslanec má právo vyjádřit svůj názor a nepochybuji o tom, že se v Poslanecké sněmovně najdou někteří z kolegů a kolegyň, kteří pro tento návrh ruku zvednou,“ řekl o pozici ČSSD ke zdanění církevních restitucí. KDU-ČSL však vládu opouštět nebude, jelikož je „jistým stabilizátorem některých rozmíšek mezi dvěma většími koaličními partnery“.

Herman připomněl, že ani Ústavní soud neměl s církevními restitucemi žádný problém. Ten by podle něj vznikl, pokud by došlo k přijetí návrhu KSČM. „Je zcela logické, že právě komunisté tuto zásadu zpochybňují, protože to oni způsobili ten problém.“

Na církevní záležitosti bylo v ČR podle Hermana vyhlášeno „informační embargo“ a byly zatlačeny do pozice „zoologického exota“, na kterého se chodí dívat z dálky a veřejnost tak vlastně vůbec o církevních restitucích neví.

„Jistá umělecká licence zde je, asi každý má právo vyjádřit to, co jaksi cítí, právo na svobodu projevu zde je,“ řekl Herman o vyjádření umělců na předávání cen Anděl. Nebylo to podle něj úplně vhodné místo k tomuto projevu. Dodal však, že je rád, že žije v zemi, kde existuje nejen svoboda projevu ale i „svoboda po projevu“.

„To, co se týká režimů, které popírají svobodu a demokracii, tak to je velké téma,“ začal Herman zeširoka o komentáři Lenky Dusilové a dodal, že je třeba stát si za svým a zároveň si uvědomovat, jak svět funguje.

„Vláda nás opravdu netahá na Východ. Já jsem členem naší vlády a pilíře naší zahraniční politiky jsou členství v Evropské unii a v Severoatlantické alianci,“ vyvrátil Herman tvrzení zpěváka Davida Kollera. Babiš podle něj rozhodně není jedním z těch, kdo by nás na Východ tahal, jelikož sám má špatné obchodní zkušenosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…