Cizinci v Německu: 41% všech znásilnění. Třetina vražd. Skoro polovina krádeží. Okolo Paříže: Až 70% vězňů jsou muslimové, tvrdí sociolog

12. 4. 2018 10:18

Po nedávném článku o názorech evropských muslimů přichází pokračování. Tentokrát si ParlamentníListy.cz pro svou analýzu zvolily statistiky kriminality v evropských zemích s významnou muslimskou komunitou. Tam, kde to bylo možné, došlo k porovnání míry kriminality muslimů a nemuslimů. Z hromady čísel vychází zajímavé a mnohdy znepokojující závěry.

Cizinci v Německu: 41% všech znásilnění. Třetina vražd. Skoro polovina krádeží. Okolo Paříže: Až 70% vězňů jsou muslimové, tvrdí sociolog
Foto: Hans Štembera
Popisek: Berlín, ilustrační foto
reklama

Kriminalita v Německu dle dat z roku 2016 stagnovala, mezi cizinci ale meziročně vzrostla o polovinu. Cizinci stáli za každou druhou krádeží, za každou třetí vraždou v Německu.

Anketa

Kterého politika ANO vyjma Babiše máte nejraději?

20%
2%
4%
hlasovalo: 4765 lidí

Spolkový statistický úřad Německa DESTATIS každoročně velmi detailně monitoruje kriminalitu v zemi. Statistiky se vedou o jednotlivých typech zločinů a dále se dělí například podle toho, zda je pachatel německým občanem, či nikoliv. Podíváme-li se na nejnovější čísla, zjistíme, že v roce 2016 bylo v Německu za trestné činy a přestupky odsouzeno na 738 tisíc osob. Z toho téměř 232 tisíc cizinců. Vyjádřeno procenty byl předloni takřka každý třetí odsouzený (31,4 %) cizí státní příslušnosti.

Zatímco celkový počet odsouzený klesl meziročně 0,2 %, kriminalita migrantů meziročně vzrostla o 52,7 %. Zajímavé jsou i přehledy jednotlivých zločinů. Cizinci se v Německu během roku 2016 dopustili 420 případů znásilnění, tj. 41,3 % ze všech případů znásilnění za daný rok. Na vrub cizinců jde také více než třetina (36,4 %) všech vražd, konkrétně se jedná o 184 případů za celý předloňský rok. Úřady dále registrují 18 524 případů (30,5 %) ublížení na zdraví, 121 277 případů (35,3 %) poškození cizího majetku, nebo 2 528 vloupání a vydírání (33,6 %), kdy byl pachatelem občan jiného státu. Ačkoli němečtí statistici v zemi odhadují podíl cizinců na německém obyvatelstvu na 11,2 %, na páchání výše zmíněné trestné činnosti se cizinci podílejí troj až čtyřnásobně. Smutným premiantem je v tomto ohledu statistika krádeží. Cizinci se dopouštějí prakticky každé druhé (46,1 %) krádeže v Německu, v roce 2016 se postarali o 63 921 případů.

PODROBNÁ STATISTIKA kriminality cizinců ZDE

Násilná trestná činnost v Dolním Sasku roste. Skoro výlučně za to mohou cizinci. Ti také tvoří třetinu osazenstva německých věznic.

Počátkem roku 2018 informoval prestižní americký server Bloomberg o zprávě profesora Christiana Pfeiffera a jeho týmu z Univerzity v Curychu, která se věnuje dopadu tamní 750tisícové imigrantské komunity na celkovou míru zločinnosti v regionu.

Průzkum mimo jiné uvádí, že mezi lety 2014 a 2016 zde vzrostla násilná kriminalita o 10 %, 92 % z tohoto nárůstu ale mají na svědomí cizinci. Statistiky počtu německých vězňů také nevykreslují obrázek příliš úspěšné integrace cizinců. V německých celách si své tresty momentálně odpykává přes 64 000 vězňů, z toho 31,3 % jsou cizinci. Za povšimnutí stojí také fakt, že jen každý dvacátý (5,9 %) vězněný je žena.

Švédsko? Osmkrát menší než Německo. Šestnáctkrát tolik případů znásilnění. Nikdo je nestíhá vyšetřovat. Lidé se bojí, polovina lidí nevěří policii.

Trochu jiný obrázek nabízí Švédsko. Tamní statistický úřad od roku 2005 nezveřejňuje etnicitu pachatelů, musíme se tedy spokojit s hrubými čísly. I tak lze na vývoji mezi roky 2015 a 2016, kdy začala migrační krize, vysledovat rostoucí trend u nejrůznější trestné činnosti. Sexuální delikty v tomto období meziročně stouply o 12 % na 20 300 případů. Znásilnění o 13 % na 6 720. Jen pro zajímavost, jde o šestnáctinásobek případů znásilnění oproti osmkrát většímu Německu. Během let 2007–2016 vzrostl počet znásilnění ve Švédsku o 41 %. Výskyt sexuálního obtěžování narostl o 21 % za jediný rok. V roce 2016 mu čelilo 10 600 obětí.

Švédští kriminalisté jsou vzhledem k nárůstu zločinnosti zahlceni a kvalita vyšetřování trpí. Zatímco v roce 2014 byl objasněn každý pátý případ znásilnění, o dva roky později dopadli tamní detektivové jen každého desátého pachatele (11 %). Pokračuje tak dlouhodobý trend, neboť ještě na přelomu desetiletí byli švédští strážci zákona schopni objasnit kolem 30 % všech případů. V roce 2016 bylo ve Švédsku zavražděno 113 lidí, jde o 7% meziroční nárůst a zároveň o vůbec nejvyšší hodnotu od roku 2002, kdy se začaly statistiky shromažďovat. Nárůst kriminality se týká i zneužívání dětí. V roce 2016 úřady hlásí 8 034 případů zneužití nezletilých ve věku 15–17 let, meziročně o 26 % více. Se zvýšenou frekvenci jsou oběťmi i mladší děti, konkrétně u kategorií 7–14 let (11 396 x)  a 0–6 let (4 300 x) narostl počet deliktů o 10 %, respektive 6 %.

Stejný statistický úřad letos zveřejnil výsledky průzkumu nálady obyvatel. Zde jsou nejdůležitější čísla. Celých 29 % obyvatel se často obává, že jejich blízcí se stanou obětí zločinu. Každá čtvrtá žena (24 %) se bojí fyzického napadení, ačkoli o dva roky dříve na stejnou otázku odpovědělo kladně jen 16 % dotazovaných žen. Klesá i důvěra ve vymahatelnost práva. Policii nyní věří 54 % Švédů, soudům pouze 47 %, zatímco v roce 2015 to bylo 61 %, respektive 52 %.

Jinde to není lepší. Ve Francii „sedí“ pětkrát více muslimů oproti normálu. Věznice kolem Paříže jsou převážně obývané muslimy. Každý pátý vězeň v nejtvrdších britských žalářích je muslim.

Podíváme-li se do dalších evropských zemí, statistiky nám ukáží podobně neveselý obrázek. Francouzský sociolog íránského původu Farhad Khosrokhavar se problematikou tamních věznic zabývá již dlouho a v roce 2016 na téma radikalizace mladých muslimů ve francouzských věznicích vydal úspěšnou knihu. V ní odhaduje, že muslimové tvoří 40–50 % osazenstva tamních věznic a v okolí Paříže dokonce mnohdy až 70 %, ačkoli v populaci Francie jsou zastoupeni pouze 10–12 %. V sousední Belgii je přibližně 6 % muslimů, na populaci věznic se ale podílejí dokonce ze 35 %, jak v roce 2016 informovala britská BBC.  Samotná Velká Británie má podobný problém. Podle zprávy deníku Daily Mail  je v britských vězeních s maximálním stupněm ostrahy asi 20 % vězňů muslimského původu, tedy čtyřnásobně více, než kolik by odpovídalo podílu muslimů na britské populaci, který se pohybuje kolem 5 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…